Cam Newton je prvi kandidat za nagrado MVP. Foto: Reuters
Mike Tomlin in Ben Roethlisberger
Pittsburgh je blizu preboja v končnico. Foto: Reuters

Najbolj dramatično je bilo v New Yorku, kjer je Carolina ugnala Giantse z 38:35. Panterji so s tem postali šele četrta ekipa v zgodovini lige, ki je dobila prvih 14 tekem sezone. Vsa prva trojica (Miami 1972, New England 2007, Indianapolis 2009 je pozneje zaigrala na Super Bowlu, prstan so si sicer nadeli le Delfini).

Newton petkrat podal za zadetek
Dolgo sicer ni kazalo na dramatično tekmo, saj je Carolina v tretji četrtini že vodila s 35:7. Gostitelji - zmaga bi jim zaradi lova na končnico pomenila več kot le skalp neporažene ekipe - so nato dosegli štiri zaporedne zadetke, a gostje so dobili slabi dve minuti, v katerih so žogo spravili 25 jardov do končne cone, kjer je prosti strel izkoristil Graham Gano. Podajalec Caroline Cam Newton (25/45, 340 jardov) je imel še eno odlično tekmo, saj je petkrat podal za zadetek. Za piko na i je še sam po tleh pridelal 100 jardov.

V prvem polčasu sijal Brock, v drugem Ben
Pittsburgh je ugnal Denver s 34:27 in splezal na 6. mesto v konferenci AFC, ki še zadnje vodi v končnico. Prvi polčas je šel popolnoma po notah Broncosov (27:13), ki so serijo več kot 20 napadov brez zadetka kronali s štirimi zaporednimi! Rezervni podajalec Brock Osweiler je trikrat podal v končno cono, enkrat pa je še sam stekel vanjo. V drugem polčasu se je Ben Roethlisberger razživel in obrnil tehtnico. Zadnje točke je tri minute pred koncem dosegel Antonio Brown.

Kansas iz brezna do (skoraj) nebes
V derbiju sila skromne divizije AFC jug je Houston v gosteh premagal Indianapolis s 16:10 in si z nogo in pol že odprl vrata v končnico. Kansas City je v gosteh ugnal Baltimore s 34:14 in s tem postal prva ekipa v zgodovini lige, ki je v isti sezoni najprej naredila niz petih porazov, nato pa niz osmih zmag, s čimer se Chiefsom nasmiha končnica.