Cilj Emila Tahiroviča je bila medalja, od katere je bil oddaljen 17 stotink. Foto: STA
Plavanje: Prsača razočarala v finalu

V disciplini, ki je v zadnjih letih naše najmočnejšo orožje, je zlato medaljo osvojil Nizozemec Robin Van Aggele s 26,44. Tahirovič je plaval 26,85, Markič 27,04.

31-letni Tahirovič je imel najboljši izid polfinala - 26,64. Če bi dosežek ponovil v finalu, bi bil bronast. Tudi v kvalifikacijah je bil najhitrejši, vseeno pa na koncu ni bil preveč razočaran.

"Obrat in prihod v cilj sta me stala medalje. Razočaranja niti ni. Vem, da sem zraven, a škoda, ker bom moral še eno leto počakati, da dokažem, da sem 'top'," je povedal Triglavan.

Tretji dan EP-ja v Eindhovnu je v finalu presenetljivo plaval tudi Robert Žbogar na 200 metrov delfin in osvojil 5. mesto (1:54,91): "Zelo sem zadovoljen. Tukaj sem pričakoval samo normo za nastop v Dubaju, za katerega smo se pripravljali, a izkazalo se je, da sem še veliko hitrejši."

Peter Mankoč je imel na 100 metrov mešano (v tej disciplini je bil kar devetkrat evropski prvak) drugi izid polfinala (53,43). Hitrejši je bil Nemec Markus Deibler (52,36).

Na 200 prsno sta v polfinalu nastopili Tanja Šmid, v petek srebrna na 200 prsno, in Tjaša Vozel. Šmidova je z 1:08,52 zasedla 12. mesto, Vozlova je bila z izidom 1:08,79 mesto za njo.