Ben Roethlisberger je postal prvi podajalec, ki je dvakrat v karieri presegel mejo 500 jardov. Foto: Reuters
John Brown
John Brown je takole dosegel zadnje točke na tekmi Arizona - Philadelphia. Foto: Reuters

Big Ben je bil neverjetno natančen, saj je s podajami (40/49) nabral kar 522 jardov in šest podaj za zadetek. V svoji 150. tekmi v karieri se je veselil stote zmage. S tem je postal edini podajalec v zgodovini Lige NFL, ki je dvakrat v karieri presegel mejo 500 jardov. Pred petimi leti je proti Green Bayu vrgel 503 jarde, rekord pa ima Norm Van Brocklin, ki je leta 1951 na eni tekmi zbral kar 554 jardov.

Številne napake podajalcev Jetsov
51 točk je dosegel tudi New England, ki se je znesel nad Chicagom z 51:23. Tom Brady je podal za pet zadetkov, tri je ujel Rob Gronkowski. Buffalo je v gosteh premagal NY Jetse s 43:23. Kyle Orton je vrgel štiri podaje za zadetek. Pri domačih je šlo vse narobe. Geno Smith je že v prvi četrtini vrgel tri prestrežene podaje. Na njegovo mesto je stopil Michael Vick, a je prav tako zapravil tri žoge (ena prestrežena podaja, dve izgubljeni žogi).

Arizona ugnala Philadelphio
V derbiju večera je Arizona doma premagala Philadelphio s 24:20. Odločilni trenutek je prišel 81 sekund pred koncem, ko je John Brown ujel 75 jardov dolgo podajo Carsona Palmerja in postavil izid tekme. Na drugi strani je Eaglesom uspelo priti 16 jardov do končne cone, a jim ni uspelo doseči novih točk.

Prater v drugem poskusu uspešen
V Londonu je bila odigrana druga od treh tekem. Atlanta je (kot gostiteljica) začela izjemno in prvi polčas proti Detroitu dobila z 21:0. V drugem polčasu pa je sledil preobrat, saj so Levi nanizali 22 točk. Zadnje tri so dosegli ob izteku igralnega časa, ko je Matt Prater zadel prosti strel, dolg 48 jardov. Sprva je poskušal s 43 jardov, a je zgrešil. Na njegovo srečo so igralci prepozno začeli izvajati strel, s čimer so bili kaznovani s petimi jardi. V drugem poskusu se je odkupil.