Luka Žvižej (desno) se je izkazal s šestimi goli. Foto: Reuters

Začetek tekme je obetal lažje delo Požunovim varovancem (3:1), a so Čehi po zaslugi uspešne obrambe 6-0 in razpoloženega vratarja Miloša Slabyja (15 obramb) hitro izenačili in v 12. minuti prvič povedli za dva gola (7:5). Ob bledi in neučinkoviti slovenski igri so brez večjih težav držali tako prednost, v zadnjih minutah prvega dela pa vodili tudi za tri gole.

Slovenci so preobrat naredili v 44. minuti, pet minut pozneje pa je David Miklavčič povišal na 23:19. Po dvominutni kazni na slovenski strani so se Čehi ob koncu približali le na gol zaostanka. Izenačenje je preprečil razpoloženi vratar Gorazd Škof, ki je zadnji strel ubranil dobro minuto pred koncem in tako poskrbel za odločilno potezo tekme.