Ribničani so korak z gostitelji držali le na začetku tekme, ko so nekajkrat povedli, nato pa je prišla do izraza kakovostna premoč državnih prvakov. Domači rokometaši so predvsem sijajno zaigrali sredi polčasa, ko so povedli za štiri gole (14:10), to prednost pa z manjšimi padci v svoji igri ohranili vse do konca prvega dela tekme (18:14).

Zadnjih pet minut tekme Celje PL – Ribnica

Štajerska zasedba v drugem polčasu ni blestela, a najbolj enakovredno tekmico iz preteklih sezon, ki v tej sezoni kaže toplo-hladne predstave in ima po šestih tekmah 50-odsoten izkupiček, je vseskozi imela pod nadzorom. Hitro si je priigrala pet golov prednosti (19:14), najvišjo prednost pa si je priigrala v sami končnici osrednje tekme 7. kroga Lige NLB in zasluženo vpisala še šesti par točk v tej sezoni. Celjska ekipa je največ vodila za osem golov (33:25, 34:26 in 35:27).

Deset golov Šarca, sedem Marguča
V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Josip Šarac z desetimi in Gal Marguč s sedmimi goli, v ribniški pa je Uroš Miličević dosegel šest, Tilen Strmljan in Brin Cimerman pa po pet zadetkov.

Tudi Trimo zmagal šestič, Velenjčani strli Ormožane
Trimo Trebnje je za šesto zaporedno zmago že v petek zmagal v Izoli z 41:26, medtem ko je Gorenje s 33:29 porazilo Jeruzalem Ormož. Velenjčani so se s tem prebili na tretje mesto. Aleks Kavčič in Kenan Pajt sta zabila po sedem golov.