Borut Mačkovšek je blestel z devetimi goli. Foto: EPA
Celje Pivovarna Laško
Celjani v zadnjih dveh krogih igrajo s Constanto in Sävehofom. Z dvema zmagama bi se zanesljivo uvrstili v osmino finala. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nikola Špelić
Nikola Špelić je z golom v zadnji minuti Mariboru priboril točko na Danskem. Foto: Boštjan Selinšek
Celjani tesno izgubili v Madridu

Pivovarji, ki so v Madrid pripotovali brez poškodovanega Žige Mlakarja, so pogumno začeli srečanje in z goloma Nemanje Zelenovića ter Gašperja Marguča povedli z 2:0. Atletico je izenačil na 3:3, a je Celje spet ušlo na 5:3. Domači so znova izenačili, nato pa je sledilo nekaj minut v znamenju obeh vratarjev Matevža Skoka in Magnusa Dahla.

Prvo vodstvo Atletica v 20. minuti
V 20. minuti je Atletico z golom Davida Davisa prvič povedel (6:5), na celjsko srečo pa je Alem Toskić po novi obrambi Skoka izenačil (6:6). Domačini so nato naredili delni izid 3:0, tako da je semafor po golu Joana Canellasa v 26. minuti kazal 9:6. Celjane je v igri držal Borut Mačkovšek, ki je dvakrat zapored zadel za 10:8. Polčas se je končal z 12:9.

Källman povišal na 20:15
Celjani so drugi polčas začeli podobno kot prvega z dvema goloma (Alem Toskić in Mačkovšek) za 13:12. Pivovarji so se dobro držali, a domači so počasi višali prednost. V 43. minuti je Jonas Källman zadel za 19:15, tako da je trener Vladan Matić vzel minuto odmora. Po njej je Källman povišal na 20:15, a sta temu sledila dva gola Gašperja Marguča (20:17).

Mačkovšek rešetal mrežo Atletica
Celjane je v igri držal Mačkovšek, ki je bil z osmimi goli najzaslužnejši, da so se gostje v 55. minuti približali le na -2 (24:22). Tri minute pred koncem je Luka Žvižej zapravil sedemmetrovko, zato pa je bil natančnejši Mačkovšek, ki je z devetim golom v 58. minuti znižal le na -1 (25:24). Po minuti odmora so imeli Matićevi varovanci napad za izenačenje, a je Dahl ubranil poskus Marguča. Na drugi strani je Roberto Parrondo v zadnji sekundi postavil izid srečanja.

Celjani bodo v naslednjem krogu, v soboto, 16. februarja, doma gostili romunsko Constanto, ki jo morajo premagati, če želijo igrati v osmini finala.

LIGA PRVAKOV, 8. krog
Skupina B:
ATLETICO MADRID - CELJE P. L. 26:24 (12:9)
Atletico Madrid: Parrondo (1), Lazarov (2) in Canellas (1) po 5, Balić 4, Davis in Källman po 2, Barachet, Fernandez in Masachs 1.

Celje Pivovarna Laško: Mačkovšek 9 (1), Marguč 5, Toskić in Žvižej po 3, Lekai, Razgor, Skube in Zelenović 1.

Sedemmetrovke: 4/4; 1/2
Izključitve: 10 min; 10 min

SÄVEHOF - KIEL 29:40
VESZPREM - CONSTANTA 31:21

Vrstni red: Veszprem 16, Kiel 12, Atletico 8, Celje, Sävehof in Constanta po 4.

Pokal EHF: Zmaga Cimosa, remi Maribora
V prvem krogu Pokala EHF je Cimos Koper v skupini A s 25:21 premagal La Riojo, medtem ko je Maribor Branik v skupini C remiziral na Danskem pri Holstebroju.