Rokometaši Cimosa slavijo nov velik uspeh. Foto: RK Cimos Koper
Dean Bombač
Dean Bombač je bil tokrat neustavljiv. Foto: EPA

Zadostovala je namreč prednost sedmih zadetkov s prve tekme (27:34), ki so jo Koprčani ob nekoliko slabši predstavi na povratni tekmi v Romuniji vendarle uspešno ubranili. Igrali so brez kar treh pomembnih igralcev: Uroša Elezovića, Darka Stanića ter Matjaža Brumna, ki je tik pred potjo v Romunijo zbolel.

Romuni so že v 18. minuti tekme izničili zaostanek s prve tekme, povedli tudi za osem zadetkov, na odmor pa odšli s prednostjo 16:9. Gostje so v drugem delu le utišali razgreto domače občinstvo in zaostanek do 56. minute zmanjšali na "varna" dva gola. Z nekaj odličnimi obrambami se je izkazal Jure Vran, prvi strelec ekipe je bil Dean Bombač s sedmimi goli.

Cimos se bo v finalu pomeril z Benfico, ki je na povratni tekmi proti Partizanu nadoknadila 6 golov zaostanka.

Challenge cup (M), polfinale, 2. tekmi

Bacau (ROM) - CIMOS KOPER 30:25 (16:9) 27:34
Stiinta: Ghita 8, Rotaru in Dopinescu po 5, Bondar in Petrea po 3, Paunica 2, Iancu, Bujor in Ramba po 1.

Cimos Koper:
Bombač 7, Konečnik in Skube po 4, Rapotec, Krivokapić in Skoko po 3, Mlakar 1.

BENFICA - Partizan 30:36
33:25 (19:12)

Prva tekma finala bo 14. ali 15. maja, povratna pa 21. ali 22. maja. Gostitelj prve tekme bo znan po torkovem žrebu.