Cimos Koper je zasluženo prvič v zgodovini osvojil državni naslov, kar mu je uspelo kot četrtemu klubu v Sloveniji. Foto: MMC RTV SLO
Darko Stanić
Darko Stanić je imel še en svoj "večer". Foto: MMC RTV SLO
Cimos Koper
Cimos Koper je pritisk zadnje tekme odlično prenesel. Foto: MMC RTV SLO
Cimos Koper
Pozdrav koprskim navijačem, ki so se v Velenje pripeljali z nekaj avtobusi. Foto: MMC RTV SLO
Cimos Koper
Navijaška skupina "12. Kopra" in drugi privrženci rumeno-modrih so na koncu tekme "izobesili" še tretjo in najdragocenejšo lovoriko. Foto: MMC RTV SLO
Matjaž Brumen
Matjaž Brumen je prerešetal velenjsko mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Koprčani prvič državni prvaki

23:34.

Derbi zadnjega kroga Lige za prvaka in tudi državni prvak sta bila v nabito polni Rdeči dvorani v Velenju odločena že po prvem polčasu. Koprčani so več kot zasluženo v izjemno izenačenem prvenstvu prvič osvojili državni naslov in tako s "trojčkom" kronali nepozabno sezono. Pred tem so osvojili tudi Pokal Eurochallenge in domači pokal.

Vrhunska igra celih 60 minut
Varovanci Fredija Radojkoviča so imeli pred 10. krogom dve točki prednosti in bi si lahko privoščili tudi poraz s štirimi goli razlike, a z vrhunsko predstavo hitro ovrgli vse dvome. Z odličnim začetkom, ko so z zadetki z vseh položajev raztegnili domačo obrambo, so povsem razorožili nasprotnike. Ti so že v 17. minuti po tretjem golu Robija Konečnika zaostajali za osem (5:13).

Suvereno zadržali prednost
Dolg domači črni niz brez gola je minuto kasneje prekinil Marko Bezjak, vendar so gostje po novem lahkem golu iz protinapada Matjaža Brumna v 29. minuti vodili z 10:19, na polčas pa odšli s prednostjo 11:20. Drugi del so odprli s četrtim golom Sebastiana Skubeta in v 32. minuti povedli s suverenih 11:21. Ob nekaj izvrstnih obrambah Darka Stanića (15 obramb) je bilo Gorenje nemočno kot že dolgo ne.

Ob slovesu zmaga Kokšarova proti Trimu
Celjani so se od sezone in od dolgoletnega kapetana Edija Kokšarova (dva gola) poslovili z zmago proti Trimu z 32:28, ki jim prinaša tretje mesto in nastopanje v Pokalu EHF. Legendarni Rus, ki je v Celju preživel 12 sezon, je igro zapustil v 23. minuti. Toliko je namreč številka njegovega dresa. 35-letni Kokšarov bo kariero nadaljeval pri Čehovskih medvedih.

V boju za obstanek je zadnje mesto zasedel Slovan, ki se seli v 1. B ligo, Slovenj Gradec čakajo kvalifikacije z Izolo.