Najboljši igralec tekme je bil Enej Jovičič Slatinek, ki je dosegel sedem golov.

Slovenija je nadzorovala potek igre, nasprotniku je šele v 12. minuti uspelo doseči prvi gol, Slovenija pa jih je do takrat nanizala že sedem.

Največja razlika na tekmi je bila kar 12 golov, po delnem izidu 6:1 za Savdsko Arabijo pa sta se reprezentanci razšli z osmimi goli razlike.

Janez Klemenčič, selektor Slovenije: "Tekmo smo sicer dobili z razliko osmih zadetkov, a kljub zmagi nismo zadovoljni. Igra, ki so jo fantje pokazali v drugem delu drugega polčasa in pristop nista bila na nivoju. S takšnim rokometom bomo imeli na prihodnjih tekmah težave."

Slovenija po prvih dveh krogih zaseda sam vrh lestvice skupine A skupaj s Hrvaško – obe reprezentanci imata po štiri točke.