Španci so vodili večji del tekme, Hrvati pa se pred 3.500 gledalci niso in niso vdali. Tako so prvič povedli sedem minut pred koncem (25:24), le nekaj minut kasneje so prvič in edinič povedli z dvema zadetkoma razlike. Špance sta v igro z zadetkoma vrnila Entrerrios in Lozano. Natančno minuto pred zadnjo sireno je Sulić Hrvate popeljal v vodstvo 29:28. 40 sekund kasneje je izid izenačil Garica. Prav ob zvoku sirene je z 12 metrov za dramatičen zaključek obračuna ter končno slavje svetovnih prvakov poskrbel Balić. "To ni bilo prav, pritožili se bomo. Vse je bilo narejeno, da morajo zmagati Hrvati," je razplet komentiral španski trener Argile Blasco.

Manjše presenečenje so pripravili tudi igralci Srbije in Črne Gore, ki so v Kopru premagali aktualne podprvake Nemce. Še enkrat več je blestel "naš" Dejan Perić.