Christian Schwarzer je slovenski obrambi povzročal ogromno težav.
Luknja v slovenski obrambi.

Slovenija pa še ni zapravila vseh možnosti za polfinale. Na poti do elitne četverice zdaj stojijo neugodni Francozi, s katerimi bo Slovenija igrala danes ob 20.30.

Razplet v prvih dveh tekmah skupine 2 je bil idealen, saj so Čehi presenetljivo premagali Francoze, Srbija in Črna gora pa je Madžarski odščipnila točko. Morebitna zmaga proti Nemčiji bi tako gostitelje samodejno popeljala med najboljše štiri na šestem evropskem prvenstvu. A zgodba se je odvijala drugače.

Tiselj je tokrat prvič v gol od samega začetka poslal Dušana Podpečana. Začetek brez poškodovanega Romana Pungartnika pa ni bil nič kaj obetajoč. Aktualni podprvaki so že v deseti minuti povedli 6:1. Podpečan je mesto v vratih brez ene same obrambe moral prepustiti Lapajnetu.

Obramba 5-1 je zaigrala slabo, a še bolj je škripala igra v napadu, kjer ni bilo igralca, ki bi uspešno razigral soigralce. V 18. minuti je Kehrmann v protinapadu s svojim petim zadetkom povišal že na 11:5. Tisljevim varovancem ni pomagala niti minuta odmora. V 23. minuti je bilo tako že rekordnih 13:5. Nemci so razliko osmih golov brez težav popeljali v drugi polčas.

Gledališko vzdušje, ki je le na trenutke res vzpodbujalo svoje ljubljence, v nadaljevanju ni videlo spremembe. Čeprav so se naši trudili, pa Nemci niso potrebovali veliko energije, da so ohranili prednost in v 39. minuti vodili z najvišjo prednostjo na tekmi (12:23). V napadu proti nemškim velikanom naši niso imeli veliko idej, ogromno število izgubljenih žog in deloma španska sodnika so botrovali k ogromni razliki. V naši izbrani vrsti si pozitivno oceno zasluži le Beno Lapajne.

Tudi dobre ekipe izgubljajo. A le najboljše se znajo iz porazov česa naučiti. Slovenija ima danes priložnost, da si z zmago proti Franciji odpre vrata do polfinala. Češka je pokazala, da Francozi vendarle niso nepremagljivi.

Renato Vugrinec je po tekmi razmišljal: "V uvodnih minutah se nikakor nismo znašli, ni nam šlo, imeli smo veliko izključitev. Igra nam ni stekla, morda smo igrali preveč evforično in ne tako, kot smo se dogovorili. Rezultat tega je bilo zgodnje visoko vodstvo Nemčije, ki ga nismo uspeli izničiti." Uroš Zorman je bil bolj kratek: "Na koncu se je izkazalo, da so Nemci vendarle premočan nasprotnik, tako da smo pošteno izgubili."

Na drugi strani nemški selektor Heiner Brand razumljivo ni skrival veselja: "Zadovoljen sem s svojimi varovanci, saj so igrali super. Ta občutek igre bomo skušali ohraniti, vendar še ni razlogov za praznovanje. Pot je še dolga."

SLOVENIJA - NEMČIJA     24:31 (10:18)