Veselje je bilo, kljub že mnogim osvojenim lovorikam te generacije, nepopisno. Foto: EPA
Mirko Alilović
Mirko Alilović je v prvem polčasu kazal izredno formo, poskrbel za potezo tekme, nato je (spet) prevladal Thierry Omeyer. Pa čeprav je imel Alilović na koncu celo obrambo več (13:12). Foto: EPA
Lino Červar
Lino Červar je znova klonil proti velikemu magu na francoski klopi Claudeju Onestaju. Foto: EPA
Marcin Lijewski
Eden glavnih poljskih zvezdnikov Marcin Lijewski ni mogel skriti razočaranja. Foto: Reuters
Francozi zaokrožili izjemno zbirko,
Francozi novi evropski prvaki

Dunajska arena (11.000 gledalcev) je bila priča srditemu obračunu, polnemu preobratov, in precej bolj atraktivnemu rokometu kot lanski finale SP-ja v Zagrebu, ki so ga v obračunu enakih nasprotnikov prav tako dobili galski petelini.

Na velikih tekmovanjih nepremagljivi
Uspel jim je edinstven dosežek, saj so aktualni olimpijski (2008), svetovni (2009) in evropski prvaki. Tehtnico so po pričakovanjih na svojo stran nagnili v drugem delu, čeprav se Hrvati niso vdali vse do konca.

Izkoristili francoski krč, toda ...
Uspel jim je sijajen prvi polčas, v katerem niti enkrat niso zaostajali, s črno piko na koncu. Izkoristili so francoski krč, razpoloženega vratarja Mirka Alilovića in po ukradeni žogi ter protinapadu Domagoja Duvnjaka povedli z 12:9 v 28. minuti. A je nasprotnikom uspelo izid še do polčasa poravnati, v nadaljevanju pa z nizom 5:0 (dva gola Luca Abaloja) povesti z najvišjo prednostjo na tekmi - štirje goli v 38. minuti (13:17).

Hrvati še drugič izgubili finale Eura
Hrvaška je znižala na samo gol zaostanka v 48. minuti (18:19), a so izkušeni trikolori maksimalno izkoristili rdeči karton Vedrana Matalije (čeprav je Nikolo Karabatica po obrazu udaril Jakov Gojun). Povedli so z 22:18 in vrnitve za ekipo Lina Červarja, ki ji v vitrinah manjka le še evropski naslov, ni bilo več. Hrvati so drugič zapored klonili v finalu Eura, leta 2008 je bila boljša Danska.

Islandci do prvega odličja na EP-jih
V tekmi za tretje mesto je Islandija z 29:26 odpravila Poljake. To je prvo odličje zanje na EP-jih. Že ob polčasu so vodili za osem (18:10).

Jicha zaznamoval nagrade najboljšim
Izbrali so tudi tiste, ki so najbolj zaznamovali turnir. Izstopa češki zvezdnik Filip Jicha, ki je bil s 53 doseženimi goli izbran za najboljšega strelca in MVP-ja prvenstva.