Rokometaši Gorenja ostajajo edino slovensko moštvo, ki ostaja v Evropi. Foto: MMC RTV SLO
Marcus Ahlm
Rokometaši Kiela so večino dela opravili že v 1. polčasu. Foto: EPA
Gorenje ostaja v Evropi

Velenjčani so s prve tekme prinesli gol prednosti (27:26). Večji del prvega polčasa so za gol ali dva vodili slovenski predstavniki, ki so po zaostanku 1:2 dosegli štiri zaporedne gole. Gostitelji so v 26. minuti izenačili na 11 in na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti (14:12). V tem delu igre je Ivan Čupić dosegel pet zadetkov, pri čemer je izkoristil vse štiri strele s sedmih metrov.

V drugem polčasu je Silkeborg še v 41. minuti vodil z 19:16, v nadaljevanju je Gorenje izjemno dobro igralo v obrambi, saj 11 minut ni prejelo zadetka, v hitrih protinapadih pa je Čupić pridno polnil vrata Primoža Trošta. V 52. minuti je Velenje tako povedlo z 21:20. Slabi dve minuti pred koncem je bilo še 23:23, a sta Rnić in Čupić z dvema zadetkoma razčistila vse dvome o potniku v polfinale.