Grk Alexis Alvanos je pridno polnil velenjski gol. Foto: EPA
Roman Pungartnik
Roman Pungartnik se tokrat ni vpisal med strelce. Foto: RTV SLO
Pascal Hens in Mirza Džomba
Prizor s tekme v Zagrebu, kjer je Croatia Osiguranje s 27:26 premagala Hamburg. Odločilni gol je 50 sekund pred koncem dosegel Zlatko Horvat. Na sliki Mirza Džomba ustavlja Pascala Hensa. Foto: EPA
Gummersbach previsoka ovira

V izenačenem prvem polčasu so Velenjčani vodili s 5:3 in 6:4, na odmor pa odšli z golom zaostanka (11:12). Gostje so ušli v uvodnih minutah 2. dela. Goran Stojanovič je ustavljal večinoma slabe strele domačih, njegovi soigralci pa so na drugi strani brez težav zadevali.

Pri 15:20 (48.) je domači strateg Ivica Obrvan z minuto odmora skušal spremeniti potek tekme, a mu ni uspelo. "Ose" so se še približale na 21:23, nato pa je z 2 goloma zapored vse upe domačih pokopal nekdanji član Gorenja Momir Ilić. Prvi strelec tekme je bil sicer Grk Alexis Alvanos (8).

Ivica Obrvan: "Glede na potek tekme, je zmaga Gummersbacha odločno previsoka. Po napornih in številnih tekmah na mednarodnem in domačem prizorišču je mojim igralcem v končnici zmanjkalo moči, a tako slabega zaključka si vendarle ne smemo več privoščiti."

Momir Ilić: "V prvi polovici tekme smo imeli obilo težav s trdo velenjsko obrambo, v drugi pa je naša igra vendarle stekla. Hitro smo si priigrali varno prednost, ki jo nismo zapravili."

- CIUDAD REAL 28:26

CIUDAD REAL 4 3 0 1 +11 6 točk GUMMERSBACH 4 2 0 2 +6 4 MONTPELLIER 4 2 0 2 -2 4 GORENJE 4 1 0 3 -15 2 V polfinale se bo uvrstil le zmagovalec skupine.

Skupina 1: ČEHOVSKI MEDVEDI - KIEL 26:32 IVRY - ADEMAR LEON 36:33 Kiel 6, Ademar Leon in Čehovski medvedi po 4, Ivry 2 točki. Skupina 3: CROATIA OSIGURANJE - HAMBURG 27:26 FLENSBURG - PORTLAND SA 30:30 Croatia 6, Hamburg 5, Portland SA 3, Flensburg 2 točki. Skupina 4: CELJE PL - BARCELONA 27:32 GUDME - PICK SZEGED 28:25 Barcelona in Gudme 6, Celje in Pick 2 točki.