Velenjčani so leta 2009 v zadnjem krogu zmagali v Kopru in prvič postali prvaki. Kdo bo letos potegnil daljši konec? Foto: /www.rk-gorenje.com

Če bi namreč Velenjčani klonili v štajerski prestolnici, bi se naslova krog pred koncem veselili Koprčani, tako pa bo novega prvaka okronal njun medsebojni dvoboj, ki bo v petek, 27. maja ob 19.30, v Velenju.

Mariborčani so nastopili brez poškodovanega Nikolića in kaznovanega Dragana Gajića, ki mu je ZROPS (Združenje rokometnih prvoligašev) prepovedal igranja zaradi udeležbe na svetovnem klubskem prvenstvu v Katarju. Kljub temu so domači odlično začeli in po dveh golih Jana Gregorca povedli s 4:1. Gostje so jih ujeli v 19. minuti (9:9), nato pa z dvema zadetkoma Nika Medveda ušli na +2 (12:10) in prednost zadržali do polčasa (15:16).

Odločil Gorenjev niz 11:4
V nadaljevanju je Rok Ivančič popeljal Mariborčane v vodstvo z 21:20, čemur je sledil silovit velenjski odgovor, tako da je semafor v 51. minuti kazal že +6 (25:31). Domačim je do konca uspelo omiliti poraz. Najučinkovitejši igralec "os" je bil Marko Bezjak, ki je dosegel 10 golov. Simon Razgor je bil s 7 najboljši Mariborčan.