Milorad Krivokapić je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši pri domačih. Foto: MMC RTV SLO
Celje PL - Kiel
V petih medsebojnih srečanjih letošnje sezone so Celjani slavili le enkrat. Foto: Sandi Fišer
Derbi kroga pripadel Cimosu

Čvrsta igra v obrambi, ki ji je poveljeval vratar Darko Stanić, je Cimos popeljala do hitrega (začetnega) vodstva s 4:1. V 20. minuti je semafor kazal 9:6, pri čemer je vratar Celjanov Urban Lesjak ubranil prvih pet domačih sedemmetrovk. Pivovarji so se v 22. minuti približali le na zadetek zaostanka (10:9), a so nato domači dobro izkoristili prednost dveh igralcev za vodstvo s 15:9. Izid polčasa - 17:12 - je v zadnji sekundi postavil Nejc Poklar.

Stanić ubranil sedemmetrovko Žvižeju
Kljub relativno visokemu zaostanku se pivovarji niso predali. Vztrajno so lovili tekmeca in v 43. minuti z golom Luke Žvižeja prvič na tekmi izenačili. Sledila je igra "gol za gol" vse do konca srečanja. Nazadnje sta tehtnico na domačo stran nagnila Sebastjan Skube, ki je v 59. minuti zadel za 29:28, v naslednjem napadu pa je Darko Stanić ubranil sedemmetrovko Žvižeju. Piko na i domači zmagi je postavil Milorad Krivokapić. Pri Celjanih sta blestela Koprčan Poklar, ki je bil z devetimi goli najboljši strelec srečanja, in vratar Lesjak, ki je ubranil kar sedem sedemmetrovk. Pri Koprčanih sta manjkala Vladimir Osmajić in Uroš Elezović, pri Celjanih pa Edi Kokšarov, Žiga Mlakar, Mirko Alilović ter Alem Toskić.

Lahko Maribor "pomaga" Cimosu?
Cimos ima tako ob tekmi več na vrhu prvenstvene lestvice štiri točke prednosti pred Gorenjem. Če v soboto ne bo kakšnega presenečenja v Mariboru, kjer gostujejo Velenjčani, bo o prvaku odločala tekma zadnjega kroga med Cimosom in Gorenjem, ki bo v petek, 27. maja, v Velenju. Še pred tem pa Primorce v nedeljo čaka povratna tekma finala Pokala izzivalcev proti Benfici. Glede na izid srečanja v Lizboni (27:27) prva evropska lovorika za koprski klub ne bi smela biti pod vprašajem.