Ivano Balić je dosegel osem golov. Več jih je dal le Goran Šprem, ki je proti golu sprožil 10 golov, le eden pa je zgrešil cilj. Foto: EPA
Michael Knudsen in Aleksej Rastvorcev
Michael Knudsen (levo) je z 10 goli najzaslužnejši, da bo Danska igrala v polfinalu. Foto: EPA

Prvi polčas se je končal izenačeno (16:16). Srbija in Črna gora, za katero je Milorad Krivokapić do odmora dosegel 5 golov, je imela najvišjo prednost pri 6:3.

V 2. polčasu je Hrvaška izbrala obrambo 5-1, s katero je imel SČG težave že proti Rusiji in Norveški. Do 20:20 je bilo še izenačeno, nato pa se je na krilih Gorana Šprema (skupaj 9 golov) in dobrih obramb Vlada Šole začela hrvaška ofenziva, ki je prinesla občutno vodstvo z 29:22. Hrvaška tako nadaljuje tradicijo uvrščanja v zaključne boje na največjih turnirjih

Neverjeten dosežek Stranda
Islandske sanje je razblinil Kjetil Strand, ki je za zmago Norveške dosegel 19 golov. Neuradno je to rekord evropskih prvenstev. Danska je v drugem polčasu razbila Ruse in zmagala s 23:17 (13:13). Junak tekme je bil z desetimi goli (ob 100-odstotnem izkoristku) Michael Knudsen. V sobotnem polfinalu Dance čaka Španija. Tekma bo ob 14.15. Francija in Hrvaška se bosta za vstop v finale udarila ob