Alberto Entrerrios je slovenski obrambi povzročal veliko težav. Iz 11 strelov je dosegel 8 golov. Foto: EPA
Upali smo, da bo tekma za Slovenijo odločilna za uvrstitev v polfinale, vendar možnosti za ta dosežek že pred tekmo ni bilo. Foto: RTV SLO
Miladin Kozlina in Mariano Ortega.
Miladin Kozlina (levo) je proti Franciji dosegel 8 golov, na zadnjih dveh tekmah pa se ni vpisal med strelce. Foto: EPA

Premešana slovenska zasedba - v uvodni postavi so poleg vratarja Gorazda Škofa bili še Luka Žvižej in Vid Kavtičnik na krilnih položajih, Marko Oštir na mestu krožnega ter Renato Vugrinec, Uroš Zorman in Miladin Kozlina - se je z motivirano Španijo, ki je za preboj v polfinale potrebovala vsaj točko, v prvem polčasu zelo dobro kosala in šla na odmor z zaostankom treh golov (16:19).

Kavtičnik bleda senca Slovenije 2004
V drugem polčasu je Ivezič prvič na švicarskem turnirju mesto desnega zunanjega igralca zaupal Kavtičniku, na desno krilo pa pomaknil Dragana Gajiča. Na evropskem prvenstvu pred dvema letoma je Velenjčan blestel na tem položaju, na letošnjem pa ni bil ravno učinkovit. Španci so takoj na začetku povedli za štiri gole (22:18), Slovenci so zaostanek hitro prepolovili, naslednje minute pa so bile vendarle domena Špancev, ki so z učinkovito igro v 42. minuti povedli za šest golov (28:22).

10 minut pred koncem tekma že odločena
Rutenka, Zorman in druščina v dvoboju z razigranimi Španci, ki so vseskozi nadzorovali potek dogajanja na parketu St. Jakob, seveda niso bili sposobni nadomestiti tako velikega zaostanka, še več - v 51. minuti so zaostali za osem (26:34) in komaj čakali na konec neenakovrednega dvoboja. Sergej Rutenka je bil z 9 goli prvi strelec tekme. Pri Špancih, ki jih v polfinalu čaka Danska, sta Alberto Entrerrios in Rolando Urios zadela po osemkrat, od tega Entrrerrios šestkrat v prvem polčasu.

Izjave po tekmi
Slavko Ivezič:
"Skušali smo igrati na vso moč in se dostojno posloviti od EP-ja, na nasprotni strani pa je bil vendarle premočan tekmec. Obe obrambi, tako 5-1 kot 6-0, nista najbolje delovali, prejeli smo veliko zadetkov, največ težav pa nam je povzročila španska igra na krožnega napadalca."

Sergej Rutenka: "Igrali smo z najtežje premagljivim tekmecem, ki mu v tem trenutku nismo konkurenčni. Za boljšo predstavo bi potrebovali več časa za pripravo, tega pa na EP-ju enostavno ni."

Vid Kavtičnik: "Trudili smo se po najboljših močeh. Dobro smo začeli in se v
prvem polčasu dokaj enakovredno kosali, čeprav smo prejeli kar 19 golov. V nadaljevanju Špancem nismo bili kos."