Novomeščani se veselijo uvrstitve naprej. Foto: Gašper Simonič

Novomeška ekipa je bila že na prvi tekmi v Šabcu na lepi poti, da razreši vse dvome o napredovanju v naslednji krog. Pred tednom dni je vodila že za devet golov, a se nato domov vrnila s prednostjo dveh zadetkov.

V prvem polčasu je v dvorani Marof potekal povsem enakovreden boj. Dolenjci so sredi polčasa povedli za tri gole (10:7), a so jih tekmeci iz Šabca dokaj hitro ujeli in izenačili na 11:11.

Sorodna novica Celjski rokometaši iz Gračanice z osmimi zadetki prednosti

Izbranci domačega trenerja Mirka Skoka so drugo polovico tekme začeli s prednostjo gola (17:16). Do zadnjega zvoka sirene so imeli rezultatski nadzor, a njihova prednost nikoli ni znašala več kot tri zadetke (21:18, 22:19, 23:20, 24:21). Gosti so v 57. minuti izenačili na 26:26, mir v dolenjsko hišo pa sta prinesla zadetka Naceta Zajca in Vojislava Vukića.

Pri Novomeščanih sta bila na današnji tekmi najučinkovitejša Vukić s sedmimi in Marko Nikolić s šestimi goli.

Ormožani so se na povratni tekmi tekmecem iz Banjaluke oddolžili za poraz na prvem dvoboju. Primanjkljaj šestih golov s prvega obračuna pred tednom dni so nadoknadili že sredi prvega polčasa, od svojih drugih mednarodnih tekmecev v sezoni 2024/25 pa so bili na povratnem dvoboju boljši v vseh segmentih igre.

Pri gostiteljih sta bila najučinkovitejša Tadej Sok in Jure Lukman, ki sta dosegla po osem golov, medtem ko je vratar Filip Ranfl zbral 14 obramb.

Uspešni tudi Celjani
V nedeljo je enak dosežek uspel tudi Celju PL, ki so na povratni tekmi pred svojimi gledalci odpravili Gračanico s 33:26. Serijski slovenski prvaki so glavnino dela opravili že prejšnji teden, ko so v Bosni in Hercegovini slavili z osmimi zadetki razlike.