Renato Vugrinec je bil s 6 goli ob Ediju Kokšarovu najboljši strelec Celjanov. Foto: MMC RTV SLO
Richard Štochl
Richard Štochl se je izkazal s 15 obrambami. Foto: MMC RTV SLO

Pivovarjem je šel na roke tudi izid s prve tekme, na kateri je na papirju najšibkejši Kadetten Schaffhausen presenetljivo remiziral z Ademarjem (27:27). Celjani morajo v nedeljo premagati švicarske podprvake, nato pa odpisani Lemgo še domačine, kar ne bo lahko. A upanje vedno umira zadnje ...

Po izenačenem 1. delu (13:12) so Celjani v drugem povedli že z 20:15, a se Lemgo ni predal. V zadnjo minuto sta ekipi vstopili z golom razlike, nato pa sta zadela Nikola Kojić in Renato Vugrinec za 28:27. Nemcem je ostalo še 15 sekund, ki pa jih je z minuto odmora uspešno razbil trener rumeno-zelenih Tone Tiselj.