Bojana Popović je proti Krimu prikazala eno od najboljših iger v sicer bogati karieri. Foto: EPA
Anja Frešer
Anja Frešer je evropsko krono dvignila tako s Krimom kot s Slagelsejem. Foto: RTV SLO
Krim čaka veliko dela

Izid je bil vseskozi izenačen do 6:6, nato so gostiteljice prvič povedle z dvema zadetkoma razlike. V 20. minuti so prvič povedle za tri (11:8). Krimovkam je tik pred koncem polčasa nasprotnice skoraj uspelo ujeti (13:12), a si je Slagelse večjo prednost nabral z dvema zadetkoma Bojane Popović. Slednja je bila z osmimi zadetki daleč najboljša igralka prvega polčasa.

Trenerja v laseh
V 29. minuti je prišlo do manjšega incidenta, ko je domača trenerka Anja Anderson skočila v gostujočega stratega Roberta Beguša. Po krajšem prerivanju so oba trenerja le ločili, Andersenova (ki je znana kot izjemno temperamentna in pogosto izziva incidente) pa je bila nagrajena z rumenim kartonom.

V nadaljevanju so si Danke prednost večale z izjemno igro Popovićeve, ki je na koncu dosegla kar 13 golov in nekdanje krimovke Cecilie Leganger, ki je zaklenila svoja vrata. Danke so vodile že 22:15, krimovke so se vrnile s štirimi zaporednimi zadetki, a ob koncu je bilo spet (pre)velikih sedem razlike.

Vsega še ni konec
"Razočarana sem. Nismo upoštevale navodil trenerja. Slagelse je zlahka prihajal do strelov. Najboljše njihove strelke Popovičeve nismo znali ustaviti. Tu so še rezerve. Sedem golov je veliko. Na povratni tekmi moramo igrati na vse ali nič," je možnosti slovenskih prvakinj ocenila kapetanka Tanja Oder. Povratna tekma bo v soboto ob 20.10 v Tivoliju.