Rnić in njegovi soigralci so v drugem delu prvega polčasa in drugem polčasu blesteli. Foto: Sandi Fišer
Renato Vugrinec
Vugrinec je bil z devetimi zadetki najboljši strelec srečanja. Foto: MMC RTV SLO
Uroš Zorman
Kapetan Zorman je dobro razigraval soigralce. Foto: Sandi Fišer
Celjani ostajajo v igri za napredovanje

Tekma Pivovarjev proti Chamberyju je bila za biti ali ne biti. Ob morebitnem porazu bi imeli le še teoretične možnosti za napredovanje, z zmago pa so si bolj na široko odprli vrata v drugi del Lige prvakov, še posebej ker so vodilno moštvo francoskega prvenstva ugnali z večjo razliko (+ 8), kot so v Franciji izgubili (- 6).

Zdravniki so pred pomembnim dvobojem "zakrpali" Uroša Zormana, Momirja Rnića in Edvarda Kokšarova, ki so z Draganom Gajičem, Petrom Metličićem in Alemom Toskićem tvorili udarno napadalno šesterko, v obrambi 6-0 pa je poleg vratarja Mirka Alilovića priložnost dobil tudi Miladin Kozlina, ki je menjaval Kokšarova.

"Zmagala je velika volja"
Miro Požun,
ki je vodenje Celjanov prevzel 16. novembra, teden dni po odstopu Noke Serdarušića, je našel pravi recept. "Pomlad je zopet tu. Zmagali sta želja po zmagi, velika volja. Igralci so pustili srce na igrišču - nekateri z malo, nekateri z več treninga," je povedal strokovnjak in dodal, da je bil velik motiv, ki je bil opazen pri vseh igralcih, splet okoliščin v klubu.

Odlične obrambe Alilovića in napadi Rnića
Pred okoli 3.000 navijači v Zlatorogu je igra Celja na začetku dobro delovala, a sta Gajič in Kozlina v polprotinapadih zapravila dve 100-odstotni priložnosti in Celjani so v šesti minuti zaostali za dva gola (2:4).

Po začetni premoči Chamberyja, ko so imeli domači težave v obrambi in niso prebijali trdne francoske obrambe, so Celjani prešli v vodstvo na krilih obramb prebujenega Alilovića in uspešnih napadov Rnića ter Renata Vugrinca. V 22. minuti so Pivovarji prvič prišli do vodstva + 2 (12:10) po zadetku Rnića. Gajič bi lahko povečal vodstvo, a je njegov strel Nebojša Grahovac ubranil. Ob izteku prvega polčasa je Vugrinec zadel 7-metrovko in povišal na štiri zadetke prednosti.

Vugrinec neustavljiv
Francozi so ob polčasu zamenjali vratarja, Grahovca je zamenjal Cyril Dumoulin, a to ni veliko pomagalo. Rnić in Vugrinec sta na začetku drugega dela igre povišala, Alilović pa je ubranil dve 7-metrovki. Celjani so se razigrali in tudi ob igri z dvema igralcema manj je Uroš Zorman dosegel zadetek (23:14), le tri minute pozneje pa je Vugrinec s sedemmetrovke poskrbel za najvišje vodstvo na tekmi (25:15). Zaradi nekaj slabih minut nekaj minut pred koncem pa je prednost padla na končnih + 8.

Po zmagoslavju na Poljskem nad Vivo Targi Kielcami so dosegli drugo zmago v najimenitnejšem klubskem tekmovanju na stari celini in Chamberyju v četrtem medsebojnem obračunu prizadejali prvi poraz. V naslednjem krogu 4. decembra bodo Celjani gostovali pri nemškem Rhein-Neckar Löwnu.

CELJE PIV. LAŠKO - CHAMBERY 35:27 (17:13)
Vugrinec 9 (4), Rnić 8, Zorman 6, Toskić 4, Gajič 3 (1), Kokšarov 2, Prieto, Marguč in Razgor po 1; Paty 5, Busselier 4 (2), Barachet in Bašić po 4, Nočar in Bičanić po 3, Roine 2, Massot-Pellet in Detrez po 1.

Sedemmetrovke: 5/5, 2/4.
Izključitve: 20 min.,14 min.

BARCELONA - KIELCE 28:28 (15:12)

RHEIN NECKAR LÖWEN - KIEL 30:30 (14:17)