Daniel Narcisse je odlično dirigiral Nemcem. Foto: EPA
Renato Sulić
Renato Sulić je občutil ostro obrambo Gummersbacha. Foto: RTV SLO
Edi Kokšarov
Edi Kokšarov najbrž ne pomni, kdaj je nazadnje nasprotnega vratarja premagal le enkrat. Foto: RTV SLO
Celje Pivovarna Laško
Zvesti navijači so bili tudi tokrat 8. igralec. Foto: RTV SLO
Celjani v osmino finala z 2. mesta

Pivovarjem je na koncu zmanjkal gol (prva tekma 31:34), čeprav je večji del srečanja kazalo, da bodo Nemci iz Zlatoroga odnesli celo poln plen.

Nemci pogumno v polnem Zlatorogu
Gostje se niso ustrašili 6.000 navijačev v Zlatorogu in sredi prvega polčasa povedli s 5:10. Domača obramba 3-2-1 je bila preveč luknjičasta, medtem ko v napadu ob "odrezanem" Sergeju Harboku ni steklo. Rešitev je prinesla minuta odmora, po kateri so pivovarji prešli na standardno obrambo 5-1, ki je bila precej trši oreh. Hkrati je Kasim Kamenica namesto Denisa Špoljarića v napad poslal Miladina Kozlina in prednost je bila izničena v pičlih petih minutah (11:11). Do odmora je sledila izenačena tekma, za minimalno prednost Gummersbacha pa je v zadnjih sekundah poskrbel Daniel Narcisse.

Harbok vlekel celjski voz
Nemci v nadaljevanju niso popuščali. Ob izjemno razpoloženem vratarju Nandorju Fazekasu so imeli ves čas pobudo, na drugi strani pa je pivovarje v igri držal Sergej Harbok, ki je v 2. polčasu dosegel 9 od 10 golov. Gummersbach je še dobre tri minute pred koncem vodil z 29:27, nato pa so domači le strnili vrste in z goli Renata Sulića, Jureta Natka, Davida Špilerja in Dragana Gajiča poskrbeli, da Zlatorog ni padel. Manj kot deset sekund pred koncem je po izvajanju Nemcev s sredine do žoge nepričakovano prišel Špiler in vrgel proti praznim nemškim vratom, Stojanovič je bil nekoliko zunaj, a za malo zgrešil. Še ne povsem zdrav kapetan Edvard Kokšarov tokrat ni bil razpoložen, saj se je le enkrat vpisal med strelce.

Kasim Kamenica: "Tekma je bila podobna kot prva, le z obratnim potekom. To je pirova zmaga. Vsi smo si želeli zmage s tremi goli in v tem pregoreli. Ob vseh problemih, ki smo jih imeli v zadnjem tednu, nas je zaustavil še sijajni madžarski vratar Fazekas. Na svoje igralce se ne morem jeziti, odločile so izkušnje. Če bi bili kompletni, potem bi bilo morda drugače."

Sergej Harbok: "Naredili smo preveč napak, čeprav smo igrali na zmago s tremi goli prednosti. Kljub vsemu sem zadovoljen z našo igro, rad pa bi se zahvalil tudi našim privržencem."

Alfred Gislasson: "Zelo sem zadovoljen. Ekipi sta zelo izenačeni. V drugem polčasu sta obe delali napake, celjska zasedba jih je naredila nekaj več, kar jo je na koncu stalo prvega mesta."

Žreb osmine finala bo v torek. Pivovarji bodo dobili enega izmed zmagovalcev skupin. Prvo tekmo bodo 2. ali 3. decembra odigrali doma.