David Špiler je dosegel 6 golov. Foto: Reuters
Rokometaši gladko ugnali Ruse

Slovenija je tudi brez Aleša Pajoviča, Vida Kavtičnika, Renata Vugrinca, če omenimo le najbolj zveneča imena, nadigrala Ruse. Varovanci Zvonimirja Serdarušića so si odločilno prednost priigrali v zadnji tretjini 1. polčasa, ko jim je po vodstvu s 15:14 uspel delni izid 8:1.

Eden najbolj zaslužnih zanj je bil vratar Matevž Skok, ki je z dobrimi obrambami omogočal hitre protinapade, v katerih so njegovi soigralci polnili ruska vrata. "Zbornaja komanda" v 2. polčasu kljub nekoliko ležernejši igri Slovencev visokega zaostanka ni uspela znižati. Pri Sloveniji sta bila s po 6 goli najučinkovitejša David Špiler in Jure Dolenec.