Sergej Rutenka je dosegel pet golov.
Zoran Jovičič, slovenski joker proti Tuniziji.

Po prvem polčasu so Tunizijci vodili z 11:9, še minuto in pol pred koncem pa imeli prednost treh golov (26:23). Slovencem je na koncu uspelo skorajda nemogoče. Končni izid je postavil Zoran Jovičič s sedemmetrovke že po izteku 60 minut po hudem prekršku nad Matjažem Brumnom. Dva Tunizijca sta v zadnji minuti prejela rdeči karton.

Škof blestel v prvem, Natek v drugem polčasu
Vratar Gorazd Škof je bil v uvodnih minutah izjemno razpoložen in je prvi gol dobil šele po petih minutah in pol. Najboljši mož v slovenski izbrani vrsti je do odmora zbral deset obramb, ubranil pa je tudi eno sedemmetrovko. Igra v napadu zaradi preveč napak, predvsem Uroša Zormana, ni dobro stekla, najvišjo prednost pa so si gostitelji prvenstva priigrali v 20. (8:4) in 25. minuti (10:6).

Na začetku nadaljevanja sta bila za hitro izenačenje Slovencev in vodstvo s 15:14 v 37. minuti s po dvema zadetkoma najzaslužnejša Jure Natek in David Špiler, Beno Lapajne pa je nato ustavil dva strela Tunizijcev s sedmih metrov, tretji pa je končal v prečki.

V zadnjih dvajsetih minutah so vseskozi vodili Tunizijci. Z odlično igro je nadaljevala nerešljiva uganka za slovensko obrambo Hejkel Megannem, ki je na koncu dosegel osem zadetkov.

Ko je tunizijski najboljši strelec na prvenstvu Visem Hmam minuto in pol povišal na 26:23, se je zdelo, da je upanja za Slovence konec, vendar so ti na igrišču v zadnjih trenutkih pustili srce. Najprej je zadel Zorman, nato pa s sedmih metrov Sergej Rutenka in veliki junak Jovičič. Še enkrat gre pohvaliti tudi Jureta Natka, ki je vseh šest golov dosegel v drugem polčasu.

Dvorana v Radesu je bila seveda polna, tako da je bilo 12.000 bučnih gledalcev dodatna ovira za varovance Slavka Iveziča, ki je na tribuni pustil vratarja Dušana Podpečana in Gorana Kozomaro.

Izjavi po tekmi:
Slavko Ivezič:
"Vedeli smo, da lahko dobimo tekmo s Tunizijo, a le će imamo popoln nadzor skozi vso tekmo. Na tem razburljivem dvoboju smo imeli padce in vzpone, s sojenjem pa smo, izjema so le nekatere sporne odločitve v korist domačega moštva, v celoti lahko zadovoljni."

Sergej Rutenka: "To je bila zelo težka in živčna tekma. Gostitelji so, ker jim sodniki pač to dopuščajo, igrali zelo ostro in grobo, na tem dvoboju pa smo vendarle znali ohraniti mirno kri. V drugem polčasu smo imeli priložnost streti tekmeca, vendar so nam nekatere napake to onemogočile. Osvojili smo točko, s svojo predstavo pa nisem najbolj zadovoljen."