Uroš Zorman je z izjemnimi prodori prebijal islandsko obrambo.
Miladin Kozlina ustavlja Markusa Michaelssona.

Potem ko so Slovenci skoraj ves čas zaostajali, je odločilni gol le štiri sekunde pred koncem zabil Sergej Rutenka, ki sicer na tekmi ni blestel. Junaka zmage, s katero so Slovenci naredili veliki korak proti drugemu delu, sta tudi izjemno prodorni Uroš Zorman (8) in najboljši strelec Zoran Jovičič (10), ki je brezhibno izvajal sedemmetrovke.

Po izenačenem začetku so se Islandci hitro odlepili. Odlično je delovala naveza Olafur Stefansson - Robert Gunarsson, ki je s pridom izoriščala luknje v slovenski obrambi. V 10. minuti je semafor kazal 7:4, Slovenci pa v napadu nikakor niso mogli razviti igre. V 14. minuti je Slavko Ivezič vratarja Bena Lapajneta zamenjal z Gorazdom Škofom.

Slednji je do konca polčasa obranil tri sedemmetrovke, kljub temu pa njegovi soigralci nikakor niso mogli ujeti Islandcev, ki so največ vodili za 4 gole (12:8, 15:11). Razen Zormana in Jovičiča, ki je postavil izid polčasa (16:14), v slovenski reprezentanci ni bilo razpoloženega igralca. Na Rutenko je pozorno pazil Stefansson.

Drugi del so znova bolje začeli Islandci in v 34. minuti povedli z 20:16. A Slovenci se niso vdali in vztrajno lovili nasprotnika. Najboljši slovenski mož Zorman je v 42. minuti s svojim sedmim zadetkom znižal na 23:22, Jovičič pa je v 46. minuti po dolgem času poravnal izid na 25:25. Jovičič je znova pokazal jeklene živce v 54. minuti, ko je s sedemmetrovke izničil minimalno islandsko vodstvo (29:29).

V napeti končnici je Slovenija z golom Vida Kavtičnika 35 sekund pred koncem povedla s 33:32, a so Islandci s sedemmetrovke izenačili deset sekund pred iztekom. Ivezič je zahteval minuto odmora in igralcem dal zadnje napotke ... Rutenka se je nato štiri sekunde pred koncem dvignil z desetih metrov in neubranljivo zadel. Slavje se je lahko začelo ...

Slovenija se bo v sredo (16.15) pomerila z Alžirijo, ki je Čehom presenetljivo odščipnila točko (29:29).

KUVAJT - RUSIJA 11:38 (4:23)
Peskov 9, Kovalev 7, Kokšarov, Egorov po 5.

- FRANCIJA 20:19 (9:11)
Sanikis 6, Alvanos in Samaras 4; Anquetil 5, Narcisse 3. Več o presenetljivi zmagi Grkov tukaj.

KANADA - TUNIZIJA 20:42 (8:19)