Matjaž Mlakar ja takole zaključil napad.
Slavko Ivezič je bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev.
Islandija je na tekmi s Češko nadoknadila zaostanek sedmih golov.
Hrvaška (na sliki Denis Buntić) je v drugem polčasu nadigrala Argentino.

Kuvajt se je dobro upiral le prvi polčas (15:11), nato pa je do izraza prišla kakovostna premoč Slovencev, ki so iz minute v minuto večali prednost. Varovanci Nika Markoviča so v drugem delu zadeli le šestkrat. Uroš Zorman, Sergej Rutenka in Matjaž Mlakar so bili s 5 goli najučinkovitejši pri Sloveniji.

Kuvajt je začel presenetljivo hrabro in vse do 4:4 držal korak s Slovenci. Ti so v 8. minuti povedli s 6:4, zato je Markovič zahteval minuto odmora. V 13. minuti sta bila zaporedoma izključena Jure Natek in Sergej Rutenka, kar pa gostje niso znali izkoristiti. Razpoloženi Uroš Zorman je v 15. minuti s svojim tretjim zadetkom povišal na 10:7, malo kasneje pa je dosegel že svoj četrti gol za 11:7.

V drugem delu prvega polčasa je blestel vratar Dušan Podpečan, ki je nasprotniku obranil tri "zicerje" in bil najzaslužnejši za vodstvo s 13:8. Toda trdoživi Kuvajt se je tudi zaradi napak Slovencev v napadu vrnil: minuto pred koncem je znižal na 14:11. Izid polčasa (15:11) je nato postavil Sergej Rutenka.

V začetku 2. polčasa so Slovenci "stisnili" v obrambi, kar je kmalu obrodilo sadove. V 37. minutah je bilo na semaforju že 20:12 in postalo je očitno, da za razred slabši igralci Kuvajta izgubljajo sapo, saj so grešili tudi iz najugodnejših priložnosti.

Prednost je v 42. minuti po zadetku Matjaža Brumna narasla na 22:12, tako da se je Markovič znova odločil za minuto odmora, ki pa ni spremenila dogajanja na igrišču. Slovenci so s pol moči zlahka prihajali do zadetkov, nasprotniki pa se ob ostri obrambi niso znašli. Slovenija se bo v torek pomerila s precej močnejšo Islandijo, ki je v prvem krogu remizirala s Češko (34:34). V drugem srečanju te skupine je Rusija z 28:22 premagala Alžirijo.

Izključitve: 10 min; 8 min

Slavko Ivezič: "To je bil dober trening za naslednje dvoboje, predvsem za torkovo tekmo z Islandijo. Moji igralci so v drugem polčasu zaigrali zelo dobro, medtem ko so v prvem igrali živčno in v krču, kar je za uvodno srečanje povsem razumljivo. S končno razliko sem zadovoljen, čeprav ta ni bila v ospredju."

Boštjan Ficko: "Potrebovali smo nekaj časa, da smo se znebili začetne nervoze, nato pa je vse steklo. Cilj smo dosegli, na vrsti so veliko težje tekme."

Niko Markovič: "Moji ekipi manjka izkušenj, na svetovno prvenstvo smo se prišli učit. S slovenskimi rokometaši smo se lahko dokaj enakovredno kosali le uvodnih petnajstih minutah, nato pa nam je močno popustila zbranost."