Hrvaška ima z zmago še možnosti za uvrstitev v polfinale. Foto: Reuters
Rastko Stojković, Magnus Jernemyr
Srbi so v zaključku proti motiviranim Švedom povsem popustili. Foto: Reuters

Hrvati so si hitro opomogli po porazu proti Danski v prvem delu in na najboljši mogoči način začeli glavni del prvenstva na Švedskem. Neugodna Argentina, ki je v prvem delu presenetila Švede in namučila Poljsko, je bila brez moči proti razigranemu napadu "kavbojev", ki so v prvem polčasu zadeli kar 19-krat, s trdno obrambo pa tekmecu dovolili le šest zadetkov.

Najuspešnejša strelca vrste Slavka Goluže sta bila Denis Buntić in Vedran Zrnić s po sedmimi goli. Dobro je bil razpoložen tudi hrvaški vratar Mirko Alilović, ki je v prvem delu igre zbral osem obramb. V naslednjem krogu Hrvate čakajo Švedi.

Gostitelji prvenstva so bili boljši od Srbije, ki je s porazom zapravila svoje možnosti za uvrstitev v polfinale. Varovanci Veselina Vukovića so po dobrem prvem polčasu popustili. Švedi so v 70 sekundah drugega polčasa dosegli tri zadetke. Srbi so še dvakrat prišli do vodstva (18:17 in 20:19), nato pa so jim domačini ušli in slavili s štirimi goli prednosti.