183 cm visoki krožni napadalec argentinske reprezentance Federico Pizarro je Švedom zabil 6 golov. Foto: EPA
Argentina
Argentinci kar niso mogli verjeti, kaj jim je uspelo. Foto: EPA

Domačini so zadnjič izenačili na 6:6 v 15. (!) minuti, nato pa je vseskozi vodila južnoameriška reprezentanca. Strelsko se je izkazal 24-letni Federico Pizarro, sicer član argentinskega Sedala, ki je dosegel 6 golov. Po 4 zadetke sta dodala Agustin Vidal in Damian Migueles. "Gavči" so tako na najboljši način potrdili, da odlični izidi na tem prvenstvu - remi z Južno Korejo (25:25), tesen poraz s Poljsko (23:24) in zmaga nad Slovaško (18:23) - niso naključni. Član argentinske reprezentance je tudi mož slovenskih korenin, 37-letni Andres Kogovsek.

Torek je bil nasploh uspešen dan za južnoameriški rokomet. Presenečenje je skorajda uspelo Braziliji, ki je tesno izgubila z Norveško (26:25), medtem ko je Čile remiziral s Slovaško (29:29).

Islandija je proti Avstriji prvi polčas izgubila s 16:11, nato pa v nadaljevanju le postavila stvari na svoje mesto, potem ko Avstrijci na začetku 2. polčasa kar 12 minut niso zatresli nasprotne mreže. Prvi strelec tekme je bil Avstrijec Robert Weber (8).