Rasmus Lauge Schmidt je bil nerešljiva uganka za rusko obrambo. Foto: EPA
Filip Jicha
Filip Jicha je z 11 zadetki potopil Islandce. Foto: EPA

Čeprav so 13 minut pred koncem Rusi prepolovili zaostanek (21:25), so bili vseeno daleč od uspeha. Rasmus Lauge Schmidt je dosegel devet zadetkov, pri Rusih je izstopal le Danil Šiškarev z osmimi goli. Rusi so v skupini D šele na petem mestu z dvema točkama, za preboj v osmino finala morajo v soboto premagati Argentino.

Nova zmaga Nemcev
Argentina je danes namučila tudi Nemčijo in celo dobila prvi polčas, v drugem pa so Nemci stopili na plin in strli Argentince (28:23). Precej manj dela so imeli Poljaki, ki so z 32:13 premagali Savdsko Arabijo. Delo so opravili že v prvem polčasu, ko so tekmece nadigrali s 17:6. Pri Poljakih se je z desetimi goli izkazal Kamil Syprzak.

Obračun med Švedsko in Egiptom je bil izenačen vseh 60 minut, brez zmagovalca se je tekma tudi končala (25:25). Pri Egiptu je devetkrat zadel Ahmed Elahmar, še en gol več je na drugi strani dosegel Niclas Ekberg.

Francija je z 32:26 premagala Alžirijo, a se je morala za zmago kar potruditi. Prvi polčas je sicer dobila z 19:12, toda Alžirci so se v 44. minuti približali na 22:23. Galski petelini so se potem le zbrali in tekmo brez težav dobili.

Jicha razbil Islandce
Islandci so se proti Čehom v težavah znašli že po pol ure igre, saj so prvi polčas izgubili z 11:21. Nič bolje jim ni šlo v drugem polčasu, ko se nikakor niso približali. Pri Češki, ki z zmago ostaja v igri za napredovanje, je blestel Filip Jicha, ustavil se je pri 11 golih.