Domagoj Duvnjak je bil znova eden glavnih hrvaških junakov. Foto: EPA

Brazilci, ki jih je Slovenija v predtekmovanju odpravila s 35:32, so se izredno zoperstavili nosilcem bronaste medalje z zadnjega prvenstva. Ob polčasu so vodili s 13:15, nato pa so Hrvati drugi del odprli s 5:0 in povedli z 18:15.

A Brazilci se niso niti slučajno predali in celo povedli z 19:20 po golu Fernanda Pacheca v 44. minuti. Nato je sledila tekma "gol za gol", Hrvati pa so dvoboj dokončno odločili po golu Domagoja Duvnjaka za 26:24 33 sekund pred koncem tekme.

Španci niso imeli težav s Tunizijo (28:20), Katar je izločil Avstrijce s 27:29, potem ko je ob polčasu zaostajal za gol (14:13).

Slovenija, ki je porazila Makedonijo s 30:28, čaka na boljšega iz ponedeljkovega dvoboja Francije in Argentine.