Nemčija je po Poljski premagala še Rusijo. Foto: EPA
Kim Andersson
Kim Andersson je petkrat zatresel češko mrežo. Foto: EPA

Nemci so premagali še drugo zelo močno reprezentanco. V prvem krogu so bili namreč boljši od Poljske. Rusi so prav na koncu prvega polčasa prišli do najvišje prednosti, ko je za 13:9 zadel Pavel Atman. Drugi del je Nemčija začela odlično in po štirih minutah in pol je že izenačila. Zadetek za 14:14 je prispeval Patrick Groetzki, ki je zadel v protinapadu. Šest minut pozneje – vmes so Rusi znova povedli za 2 – so Nemci že vodili. Za 18:17 je bil uspešen Stefan Kneer. 13 minut pred koncem je prednost Nemcev znašala tri gole, razliko treh zadetkov pa so obdržali do štirih minut pred koncem, ko je za 27:24 zadel Groetzki. Nemcem ni več uspelo zatresti mreže, Rusi pa so dali dva gola, toda tri sekunde pred koncem je žogo zapravil Atman.

Islandija je brez težav odpravila Alžirijo, rezultat je bil 32:24, in se na ta način odkupila za visok poraz v uvodnem krogu proti Švedski.

Danska, ena od favoritinj za odličje v Dohi, je svojo moč pokazala že v prve pol ure igre, saj je polčas proti Savdski Arabiji dobila z 20:6, kar osemkrat se je med strelce vpisal Henrik Toft Hansen (v drugem polčasu ni popravil statistike). V drugem polčasu so Danci prednost še povečali in se ustavili pri +20 (38:18).

Veliko delo je v prvem polčasu opravila tudi Švedska. Ta je sicer Češko premagala s 36:22, že po prvem polčasu pa je vodila za "udobnih" devet golov (19:10). Prednosti Skandinavci v drugem delu niso zapravili in zasluženo vpisali drugo zmago, veliko zaslug ima Kim Andersson, ki je v nasprotnikov gol poslal deset žog.

Več dela so imeli Francozi. Ti so Egipčane premagali z 28:24, afriški predstavnik pa je galskim petelinom v prvem polčasu povzročal precej preglavic. Še v 25. minuti so zaostajali 10:11, tudi razlika 11:14 ob koncu prvega polčasa pa je pomenila, da Francozi še nimajo dveh točk v žepu. Francozi tekme predčasno niso odločili, Egipčani so se jim namreč dobro upirali, a za presenečenje niso imeli moči.