Rokometaši Celja Pivovarne Laško niso našli odgovora na odlično igro Picka iz Szegeda. Foto: www.alesfevzer.com

Celjanom po dveh zaporednih zmagah nad Zagrebom tokrat želena igra nikakor ni stekla, v napadu so storili odločno preveč napak, po katerih so gostje dosegali lahke zadetke iz protinapadov. Že ob odmoru je bila prednost madžarskega kolektiva +8, v nadaljevanju je le še rasla in rasla, na koncu se je ustavila pri +11.

Na današnjo tekmo so se sijajno pripravili in nas strli že v prvem polčasu. V naši ekipi se pozna, da smo v tem mesecu odigrali številne zahtevne tekme, ob tem imamo tudi nekaj poškodovanih igralcev. Ne smemo si dovoliti, da današnji poraz vpliva na nas, že prihodnji teden nas čaka verjetno ključna tekma v Ligi prvakov.

David Razgor, RK Celje PL

S sedmimi zadetki je bil najučinkovitejši igralec tekme Bence Banhidi, ki je mrežo zatresel sedemkrat, po šest zadetkov sta dosegla Radivojević (oba Pick Szeged) in Šarac, petkrat je bil uspešen Jorge Maqueda Pena (Pick Szeged).

V madžarski ekipi so sicer tudi štirje slovenski reprezentanti, prav vsi so se vpisali med strelce. Dean Bombač in Mario Šoštarič sta zadela po dvakrat, po enkrat sta bila uspešna Nik Henigman in Matej Gaber.

Madžarom uspel delni izid 6:0
Celjani so srečanje odprli solidno, z Madžari so v uvodnih minutah držali stik, nato pa je sledil strelski mrk. To so rokometaši Picka iz Szegeda izkoristili in z delnim izidom 6:0 povedli s +7 (4:11). Strelski post je z golom prekinil najučinkovitejši celjski posameznik v prvem polčasu Josip Šarac, ki je do odmora nasprotnega vratarja premagal štirikrat, a igra Celjanom nikakor ni stekla. Preveč je bilo napak, ki jih je tekmec skoraj vsakič kaznoval, dosegel je kar sedem zadetkov iz protinapada. Gostitelji niso našli odgovora na razpoloženega Bogdana Radivojevića, ki je šestkrat žogo poslal v mrežo, na drugi strani je gostujoči vratar ubranil polovico celjskih poskusov. Vsekakor polčas za (hitro) pozabo.

Čestitke mojim soigralcem za sijajno predstavo. Celje je imelo v zadnjem obdobju tri izjemno zahtevne mednarodne obračune in tudi nekaj zahtevnih na domačem prizorišču in so se malce iztrošili, ob tem pa nimajo tako širokega igralskega kadra kot Szeged. Mi smo danes pokazali, kako se igra tekma 60 minut.

Dean Bombač, Pick Szeged

Po Bajuszovem golu že +13
V nadaljevanju se igra Celjanov ni pretirano popravila. Madžari so brez večjih težav našli luknje v obrambi in pridno polnili gol obeh celjskih vratarjev, pet minut pred koncem je 18-letni Bruno Bajusz zadel za najvišjo prednost na tekmi (+13; 20:33). Končni izid je ob izteku igralnega časa s sedmih metrov postavil Filip Rakita.