Veselje Gorazda Škofa s koprskimi navijači. Foto: Aleš Fevžer
Niko Medved in Milorad Krivokapić
Milorad Krivokapić (desno) je bil z devetimi zadetki najboljši strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Nikola Manojlović
Nikola Manojlović je za Koper prispeval šest golov. Foto: Aleš Fevžer
Cimos v končnici derbija pohodil plin

Zadnji poraz so Velenjčani doživeli prav proti Koprčanom, in sicer na odločilni tekmi za naslov državnega prvaka v predlanski sezoni. V Rdeči dvorani v Velenju je bil 27. maja 2011 izid 23:34 za Cimos.
Ob polčasu zadetek prednosti za Cimos
Tekma je postregla s kar nekaj preobrati, a bolj ali manj ves čas so bili gostitelji tisti s pobudo. Tudi v odločilnih trenutkih so igrali dovolj dobro in zbrano, da so zmanjšali točkovno razliko pri vrhu lestvice. Gorenje ima namreč le še točko prednosti pred Koprom in Celjem.

V prvem polčasu sta blestela oba vratarja Gorazd Škof in Ivan Gajić, moštvi pa sta bili večji del izenačeni. Nekaj več prebliskov so imeli vendarle Koprčani, ki so si priigrali prednost treh zadetkov (11:8), a na odmor so nesli samo zadetek naskoka (11:10).
Cimos ušel na 18:13
V uvodu drugega polčasa se je zdelo, da se bo "mrtvi tek" nadaljeval. Koprčani so se skušali "odlepiti", Velenjčani pa jim tega niso dopustili. A tudi po zaslugi zaporednih kazni Dina Bajrama je gostiteljem le uspelo jeziček na tehtnici prevesiti na svojo stran. Milorad Krivokapić in Matjaž Brumen, tokrat gonilni sili primorskega napada, sta poskrbela za zajetnejšo prednost Kopra (17:13) v 40. minuti, nekaj trenutkov pozneje pa je Uroš Bundalo na veselje domačih navijačev povišal na 18:13.

Po izenačenju na 22 Koprčani znova strnili vrste
Niti to pa ni strlo velenjskega duha. Dobrih pet minut pred koncem so se namreč rokometaši Gorenja vrnili v igro in izenačili na 22:22. Namesto da bi ta svoj zanos izkoristili za preobrat, pa so vajeti igre prevzeli Brumen, Dean Bombač in Nikola Manojlović, ki so znova luknjali velenjsko mrežo ter poskrbeli za zadnjih šest golov Cimosa. Na drugi strani je obramba prav tako delo opravila izvrstno, saj je gostom dovolila le še zadetek.