Momir Rnić v 2. polčasu ni prišel do izraza. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Gorenje
Velenjčani Kielce zapuščajo z grenkim priokusom. Lahko bi iztržili več. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Albert Rocas
Barcelona ni imela težav v Zürichu. Takole je enega izmed zadetkov dosegel Albert Rocas. Foto: EPA
Kielce v zaključku premočno za Velenjčane

Momir Rnić je z 2 goloma poskrbel za odličen začetek 'os'. Poljaki so vrnili s tremi zaporednimi zadetki, nato pa so na igrišču znova zagospodarili gostje. V 23. minuti je semafor prvič kazal + 4 (7:11), potem ko je Ivan Čupić dosegel prvi gol na srečanju. Velenjčani so razliko zadržali do odmora.

Pri plus 5 se je ustavilo ...
Ko je po njem Jure Natek povišal na 15:10, je kazalo, da so poljski prvaki na kolenih. Toda varovanci Bogdana Wente so stisnili v obrambi, s čimer so ustavili nasprotnikove strelce od daleč. Lov na goste je vodil Danec Henrik Knudsen, ki je v 50. minuti s svojim 13. golom izenačil na 19:19. Sledila je napeta končnica, v kateri je Patryk Kuchczynski dobrih 5 minut pred koncem Poljake popeljal v vodstvo. Boštjan Kavaš je poskrbel za izenačenje (20:20), a je znova dvakrat udaril Knudsen (22:21).

Izenačenje preprečila vratnica
Velenjčanom je preostalo še 20 sekund za izenačenje, vendar je strel Čupića iz težkega položaja ustavila vratnica, ob spornem posredovanju domačih v obrambi pa je nema ostala tudi piščalka (slabih) beloruskih sodnikov. Končni rezultat je bil postavljen s strelom v prazna vrata.

Obrvan: Zaslužili smo si točko
"Čestitke domačinom za zmago, vendar mislim, da smo si danes zaslužili vsaj točko. Seveda nisem zadovoljen s končnim rezultatom, saj smo vložili v to tekmo ves trud, a se nam vseeno ni izteklo. Mislim, da smo ekipo Kielce dobro preučili, ustavili smo Jurasika, ki nam ni dal zadetka, niti asistiral ni, tudi Podsiadla, tudi Stojkovića v neki meri. Mogoče bi morali drugače zaključiti tekmo kot z desnega krila, toda kar je, je. Upam na boljšo tekmo doma proti Bosni," je po srečanju dejal trener Velenjčanov Ivica Obrvan.

Gorenje bo v 2. krogu v nedeljo, 11. oktobra, na domačem igrišču gostilo Bosno, ki je s 24:23 ugnala Chambery.