Številne izgubljene žoge, slaba obramba ... na takšen način evropskega velikana ne moreš premagati. Foto: MMC RTV SLO
Rokometaši Cimosa
Rokometaši Cimosa so zanesljivo premagali Madžare. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Znova preveč napak Gorenja

Izid je bil izenačen le pri rezultatu 1:1, nato so Nemci na krilih Gensheimerja hitro povedli s petimi zadetki (7:2). V 19. minuti so vodili z 12:7, v 28. minuti pa so si prvič priigrali prednost sedmih golov (18:11). Na začetku 2. polčasa je prednost narasla na devet golov (12:21).

Velenjčani so delali številne napake, igrali premalo trdno v obrambi, prepočasi so se vračali in niso izkoriščali prednosti igralca več. Razigrani gostje so iz protinapadov na lahek način dosegali zadetke.

Prvi strelec pri Gorenju je bil Adnan Harmandić s 7 goli, pri gostih je Uwe Gensheimer zadel devetkrat.

To je bila zadnja evropska tekma leta 2009 za Gorenje in morda premor (Liga prvakov se bo nadaljevala sredi februarja) prihaja v pravem času, saj so možnosti za 4. mesto še povsem realne, seveda pa podobno razmišljajo še rokometaši Chamberyja in Bosne.

Najprej bo treba rešiti finančne težave. Tudi zato misli velenjskih rokometašev danes morda niso bile povsem pri tekmi. V zakulisju že krožijo govorice, da bodo mnogi igralci zavrnili nove (nižje) pogodbe, kar bi lahko okrnilo ekipo.

Ivica Obrvan, trener Gorenja: "Gosti so zasluženo zmagali. Mi smo tekmo izgubili zaradi tehničnih napak, naredili smo jih kar 19. V igri mojih varovancev ni bilo nobene zbranosti, s takšno predstavo je nemogoče premagati tako kakovostno moštvo, kot je Rhein-Neckar Löwen."

Cimos skupno boljši za 11 golov
Rokometaši Cimos Kopra so še drugič v dveh dneh v Bonifiki v 3. krogu Pokala pokalnih zmagovalcev ugnali Ferencvaroš. Na drugi tekmi so bili boljši z 28:22.