Mustafa Torlo je ubranil 18 strelov. Foto: RTV SLO
Radoslav Stojanovik
Gold Club
Gold Club se je vrnil v boj za drugo mesto. Foto: RTV SLO

zmago v prestižnem tekmovanju.

Hrpeljci so po porazih proti Barceloni in Panelliniosu potrebovali dve točki, s katerima ostajajo v boju za drugo mesto in s tem uvstitev v osmino finala. Trener Vojko Lazar je upravičil filozofijo dolge klopi, saj je s številnimi menjavami lahko dvigoval tempo igre in s tem trl nasprotnika.

Za spremembo povsem spodoben začetek
Slovenski podprvaki so na uvodnih tekmah proti Barceloni in Panelliniosu začeli z velikim zaostankom in nato ves čas lovili nasprotnika. Tokrat je bilo drugače, saj so si Švedi le trikrat vodili z dvema zadetkoma prednosti (4:2, 9:7, 10:8). V uvodnih minutah je bil v vrstah Gold Cluba najbolj razpoložen Radoslav Stojanovik, ki je do izida 6:6 sam dosegel štiri zadetke.

Prvi polčas je zaznamovalo veliko število tehničnih napak na obeh straneh. Hrpeljci bi lahko večkrat tudi povedli, a je izjemni vratar Mickael Jansson samo do 17. minute (do izida 7:7) zaustavil osem strelov. Tri minute kasneje so gostitelji povedli 10:8.

Švedi ekspresno s sredine
Nato je sledilo izjemno obdobje dveh minut, ko so Slovenci izključitev nasprotnega vratarja kaznovali s tremi zaporednimi zadetki in povedli 11:10. Do konca polčasa sta ekipi izmenično dosegali zadetke (Švedi predvsem po zaslugi izjemno hitrega izvajanja sredine), tako so Hrpeljci na odmor odšli z vodstvom 15:14.

Odličen drugi polčas Torla
Po vrnitvi iz slačilnic so gostitelji pred 2.000 gledalci s serijo 5:2 še zadnjič povedli (19:17). Slovensko barko je dvigoval Stojanovik, ki je zadel trikrat zapored, v 43. minuti pa s svojim devetim zadetkom (skupaj 11) Hrpeljce prvič popeljal v vodstvo z dvema zadetkoma prednosti (21:19). Svoj delež sta v ključnih trenutkih dodala tudi vratar Mustafa Torlo (zaradi odlične igre predvsem v drugem polčasu je bil izbran za igralca tekme) in krožni napadalec Vančo Dimovski, ki je v zadnjih 11 minutah dosegel štiri zadetke.