Nogometaši Rome so se zaostanku navkljub pobrali in na koncu vknjižili novo zmago. Foto: Reuters
Diomansy Kamara.
Diomansy Kamara je na rimskem Olimpicu v 19. minuti z bele točke Fulham popeljal v vodstvo, a to na koncu ni bilo dovolj niti za točko. Foto: Reuters
Nogometaši Valencie.
Nogometaši Valencie so se takole razveselili zadetka Joaquina. Foto: Reuters
Nogometaši Ajaxa.
Nogometaši Ajaxa so s prepričljivo igro slavili v Zagrebu, kjer je tamkajšnji Dinamo padel z 0:2. Res pa je, da so tekmo končali tudi z dvema igralcema več. Foto: Reuters
Georgios Samaras.
Georgios Samaras se je na Nordbank Areni sicer boril kot lev, a Celticu ni uspel priigrati tako pomembnih treh točk. Foto: Reuters
Oscar Cardozo.
Oscar Cardozo je zmagi Benfice nad Evertonom z zadetkom v 76. minuti postavil piko na i. Foto: Reuters
Gervinho.
Gervinho je v 84. minuti uspel izenačiti za Lille (2:2), a je Sculli v 90. minuti poskrbel, da so vse tri točke ostale v Genoi. Foto: Reuters
Michel Breuer in Artur Wichniarek.
Michel Breuer in Artur Wichniarek sta na tekmi med Heerenveenom in Hertho bíla hud boj. Na koncu se je zmage veselil Poljak Wichniarek. Foto: Reuters

Na evropskih nogometnih zelenicah se je odigralo kar nekaj pomembnih dvobojev, prišlo pa je tudi do nekaj presenečenj: Praška Slavija se je presenetljivo zoperstavila Valencii (2:2), praška Sparta pa je šele v zadnjih minutah odpravila romunski Cluj (2:3). Do svoje prve zmage v tekmovanju pa je prišla tudi berlinska Hertha (2:3), največje negativno presenečenje v letošnji Bundesligi.

Riise začel rimski preobrat
Nogometaši Fulhama so na rimskem Olimpicu presenetljivo povedli že v 19. minuti, ko je Diomansy Kamara, po prekršku Marca Andreollija, mrežo Donija zatresel z bele točke. Igra je bila v nadaljevanju zaznamovana s številnimi prekrški in prekinitvami, za domače pa sta priložnosti zapravila Philippe Mexes v 24. in Stefano Okaka Chuka v 42. minuti. V nadaljevanju so se nogometaši Rome pobrali. Najprej je bil pri gostih v 49. minuti izključen Erik Nevland, slabih dvajset minut kasneje pa je rezultat izenačil John Arne Riise, ki je z roba kazenskega prostora premagal vratarja Marka Schwarzerja. Slednji je moral po žogo v svojo mrežo še enkrat v 76. minuti, zmagoviti zadetek pa je dosegel Okaka Chuku.

Celtic v Hamburgu pogumen, a neuspešen
Pred obračunom med Hamburgom in Celticom je nogometna javnost veliko pričakovala, a dobila bore malo. V 17. minuti je domači vratar Frank Rost odlično ubranil strel Scotta McDonalda iz neposredne bližine, žoge pa v mrežo nato ni uspel potisniti Georgios Samaras. Blizu zadetka je bil tudi Barry Robson, ki je iz neposredne bližine žogo poslal krepko čez gol. Še najlepšo priložnost je v 1. polčasu za domače zapravil Marcell Jansen, ki je z dobrim strelom v obrambo prisilil vratarja Łukasza Załusko.

V nadaljevanju so igralci Hamburga pritisnili na plin in nekajkrat resneje ogrozili Celticova vrata, a žoge niso uspeli pospraviti v mrežo. Najprej se je med strelce nehote skoraj vpisal Joris Mathijsen, nato pa je Załuska ubranil strel še Jonathanu Pitroipi. Vseeno so proti koncu srečanja Škoti pritisnili še zadnjič in najprej zapretili prek Samarasa, nato pa še prek Nialla McGinna, a je ostalo pri začetnih 0:0. Neodločen izid in osvojena točka pomenita, da so zeleno-beli v skupini C prikovani na dno, v nadaljnje tekmovanje pa se bodo uvrstili le, če zadnji dve tekmi dobijo, Hamburg pa v preostalih krogih ne osvoji niti točke.

Južnoameriški dvojec utišal Goodison Park
Potem ko Liverpoolu v Ligi prvakov ne gre vse po načrtih, gre v Evropski ligi slabo tudi njihovemu mestnemu tekmecu Evertonu. Slednji je pred domačimi navijači na Goodsion Parku proti Benfici klonil z 0:2. V polno sta za goste zadela Javier Saviola, ki je izkoristil dobro potezo Argentinca Angela Di Marie in z nizkim strelom premagal Tima Howarda ter Oscar Cardozo, ki je z voleja ukanil domačega vratarja poslal v napačno smer. Tudi sicer so Portugalci na tekmi pokazali veliko več od svojega nasprotnika. Že v 4. minuti je domačo ekipo z bliskovitim napadom osupnil Saviola, nemalo preglavic pa je obrambi modrih povzročal Di Maria. Zelo vroče je bilo tudi v 40. minuti, ko je Cardozo z glavo žogo poslal v vratnico, Savioli pa je veselje hip zatem preprečil Howard.

Ekipa Davida Moyesa je na trenutke igrala solidno in v vsakem polčasu zapravila po eno priložnost: v 1. polčasu je najlepšo priložnost v 32. minuti s strelom z glavo po lepem predložku Rusa Dinijara Biljaletdinova zapravil Tim Cahill, v 2. pa proti koncu tekme izvrstne priložnosti iz neposredne bližine v zadetek ni uspel pretvoriti Sylvain Distin.

Med najboljših 24 že tri ekipe
Četrti krog letošnje Evropske lige v nogometu je dal že prve tri potnike v nadaljnje tekmovanje. Z zmago v Bukarešti (0:3) je to uspelo nogometašem Galatasarayja, Šahtar iz Donjecka si je napredovanje zagotovil z zmago v Toulousu (0:2), prav tako pa si je mesto med najboljših 24 z domačo zmago proti Ačimovičevi Austrii priboril tudi Werder iz Bremna. Zelo blizu napredovanju pa so še belgijski Anderlecht, Sporting iz Lizbone in nizozemski Ajax.