Snow je 29 točk dosegel ob metu 6:10 za tri točke in 3:5 za dve, točko manj pa je na drugi strani dosegel Marcus Angelo Crenshaw (trojke 7:11, za dve točki 2:6). Foto: www.kosarkarski-klub-domzale.si
Edin Bavčić
Bavčić je zbral največ točk za zmaje. Foto: MMC RTV SLO
Tesna zmaga Heliosa v Šentjurju

Po porazu v prejšnjem krogu proti Unionu Olimpiji je Krka premagala Geoplin Slovan, ki po osmih krogih ostaja edina ekipa v ligi brez zmage. Mladi Slovančani so večino tekme odigrali z šestimi igralci, a dolgo narekovali ritem igre. Geoplin se ni predal, ko si je Krka v 17. minuti priigrala šest točk naskoka. Načrt trenerja Novomeščanov Aleksandra Džikića, počasno in vztrajno utrujanje tekmeca s številnimi menjavami, je prve sadove obrodil sredi tretje četrtine, ko je Krka znova prišla do šestih točk naskoka (49:55). Moščani so se sicer še vrnili v igro (57:57), a zmago Krke niso več ogrozili.

Šentjur izenačil, a popustil
Helios je vodil večino tekme, v zadnjih sekundah pa je kljub temu trepetal za zmago na vročem gostovanju v Šentjurju, kjer je prejšnji teden pokleknila celo Olimpija. Šentjur je v prvem polčasu nadoknadil zaostanek 9:17 in v 15. minuti povedel z 32:30. Sledile so črne minute za domače, v naslednjih petih minutah in pol so dosegli le en koš, gostje pa 12 in na odmor odšliz lepo prednostjo. Domžalčani so "vajo" ponovili v zadnji četrtini tekme in v 38. minuti povedli 76:67. Sandi Čebular, Marcus Angelo Crenshaw in Luka Lapornik so stvari vzeli v svoje roke in po dveh prostih metih Milana Sebiča 14 sekund pred koncem izenačili na 78:78. Njihovo nezbranost je izkoristil Alvina Snowa in s trojko zapečatil njihovo usodo.

Nerazpoloženo Zasavje
Parklji so bili od prve do zadnje minute gospodarji na parketu dvorane Polaj v Trbovljah. Do odmora so si priigrali trinajst točk naskoka in glede na to, da so bili domačini oslabljeni za Vlada Pašalića pod košema in da so imeli v svojih vrstah le enega razpoloženega igralca, je bil drugi polčas bolj kot ne formalnost. Edini razpoloženi domači igralec je bil Saša Mučič, ki je zbral 33 točk ob metu 8:10 za dve točki in 3:6 izza črte 6,25 m.

Olimpija prepričljivo do zmage
Union Olimpija in Zlatorog sta se pomerila že v torek v Športni dvorani Ježica, kjer so Ljubljančani slavili z 89:72. Varovanci Jureta Zdovca so vseskozi nadzorovali potek tekme. Zlatorog po začetnem košu ni več prišel v vostvo. Ob slabšem nasprotniku so ob maloštevilnem občinstvu prišli do izraza nekateri posamezniki Olimpije. Najboljši strelec Edin Bavčić je dosegel 19 točk, kapetan Sašo Ožbolt 18 točk, Nemanja Aleksandrov pa se je veselil dvojnega dvojčka; 17 točkam je dodal še 12 skokov.