Svoj zlati niz je začel v Pekingu 2008, nadaljeval v Londonu 2012 in dokončal v Riu, saj je že pred leti napovedal, da bodo to njegove zadnje olimpijske igre. Zdaj je edini atlet, ki je v teku na 100 metrov na obeh največjih tekmovanjih (OI in SP) osvojil šest posamičnih zlatih medalj, s tem je prehitel Carla Lewisa (dvakrat zlat na OI, trikrat na SP). Na portalu Športni SOS odgovarjamo na vaša vprašanja o olimpijskih igrah v Riu.
816. Kakšna je lestvica najhitrejših časov v zgodovini teka na 100 metrov, če upoštevate le finalne teke olimpijskih iger in svetovnih prvenstev?
Matjaž Okorn
Zaradi napredka atletike in športa samega je razumljivo, da je bila večina najhitrejših časov doseženih po letu 2000. Ni presenetljivo, da prva tri mesta zaseda prav Usain Bolt.
817. Kateri atlet je na svetovnih prvenstvih in olimpijskih igrah tekel najhitreje, a ostal brez medalje?
Matjaž Okorn
To je Američan Ryan Bailey, ki je na olimpijskih igrah v Londonu 2012 najkrajšo disciplino premagal v času 9,88, a vseeno osvojil "le" četrto mesto. Do medalje mu je zmanjkalo precej, saj je bil njegov rojak Justin Gatlin na tretjem mestu hitrejši za devet stotink sekunde. Bailey je v cilj prišel peti, a je bil prvotno četrtouvrščeni Tyson Gay (9,80) diskvalificiran.
818. Ali je Bolt atlet, ki je na največjih tekmah zmagal z največjo razliko?
Klemen R.
Tako je, a ta rekord si deli s Carlom Lewisom. Ta je leta 1984 na igrah v Los Angelesu slavil s časom 9,99, drugi je bil njegov rojak Sam Graddy (10,19). Natanko dve desetinki razlike je bilo tudi na igrah v Pekingu 2008, kjer je Bolt slavil s svetovnim rekordom 9,69. Takrat je srebro osvojil Richard Thompson (9,89) iz Trinidada in Tobaga.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje