Matthijs de Ligt je zabil že v 3. predkrogu, ko je Ajax začel evropsko sezono. Foto: EPA

V nogometni Ligi prvakov se obračuni počasi približujejo finalu, zato tokrat na portalu Športni SOS odgovarjamo na vaše vprašanje o tem tekmovanju. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj.

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1.356. Če bo Ajax osvojil Ligo prvakov, ali bi v tem primeru Matthijs de Ligt postal najmlajši kapetan, ki bi dvignil pokal v Ligi prvakov ali celo v Pokalu državnih prvakov?
Franci Vehar

Steven Gerrard se je zmage v Ligi prvakov veselil leta 2005. Foto: EPA

Kapetan Ajaxa je Matthijs de Ligt, ki je še vedno najstnik, saj bo šele 12. avgusta dopolnil 20 let. Finale Lige prvakov bo odigran 1. junija, če bodo Nizozemci tam igrali in zmagali, bo de Ligt postal z naskokom najmlajši zmagovalni kapetan.

Trenutno si ta rekord deli selektor francoske reprezentance Didier Deschamps, ki je leta 1993 slavil z Marseillem, na dan finala je štel dobrih 24 let in pol.