Tadej Pogačar je letos dirkal na 39 etapah Gira in Toura, skupaj je bil na zmagovalnem odru kar 73-krat (9 etap, 36 majic vodilnega in 28 majic za najboljšega na gorskih ciljih). Foto: Reuters

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaši kolesarski vprašanji. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali omrežju X.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

2364. Kdo je na tritedenskih dirkah osvojil največ majic v času Tadeja Pogačarja?
Marko S.

Preveril sem torej vse tritedenske dirke od Vuelte 2019 naprej, ko je Tadej Pogačar nastopil na svoji prvi tritedenski dirki. Od takrat je tudi osvojil največ majic. Na drugem mestu je še en Slovenec, in sicer Primož Roglič.

Jonas VingegaardDanska32

Opomba: Upoštevane so tudi majice, ki jih je kolesar prejel zadnji dan – po zadnji etapi (torej ob skupni zmagi v seštevku). Seštevek velja vključno z 18. etapo letošnjega Toura.

2365. Ali je v tem času kdo v kakšnem seštevku vodil od prve do zadnje etape?