Slovenija je v polfinalu prikazala eno najboljših iger v svoji zgodovini. Foto: EPA

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaši odbojkarski vprašanji. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

Sorodna novica Izjemen podvig v peklu Spodek Arene: po srhljivki padli Poljaki!

1805. Slovenski odbojkarji so v polfinalu evropskega prvenstva četrti niz proti Poljski dobili s 37:35. Ali je bil to najdaljši niz v zgodovini tega tekmovanja?
Janez B.

To je bil drugi najdaljši niz v zgodovini evropskih prvenstev, daljši se je pripetil le v finalu evropskega prvenstva 2003, v katerem so Italijani premagali Francijo v nizih s 3:2. Francozi so drugi niz dobili z 42:40, s čimer so izenačili na 1:1. Odločilni peti niz so Italijani dobili s 15:9. V spodnji tabeli lahko preverite vse primere nizov, v katerih so morali zmagovalci za potrditev niza osvojiti več kot 25 točk.

42:4010,4

Opomba: Podatki veljajo za vsa evropska prvenstva od leta 1999, ko so bili prvi štirje nizi podaljšani na 25 točk (prej so igrali na 15 točk, štela pa se je točka le na svoj servis).

1806. Koliko pa je trajal najdaljši peti niz?
Janez B.

To se je zgodilo na evropskem prvenstvu leta 1999, ko je Nizozemska v boju za 5. mesto premagala Francijo in odločilni 5. niz dobila s 23:21.