Aljaž Bedene, ki je na lestvici ATP na 84. mestu, je premagal 46. Nikolaja Davidenka. Foto: EPA
Grega Žemlja
Grega Žemlja je pred odprtim prvenstvom Francije, ki se začne naslednji teden, potrdil odlično formo. Foto: EPA
Aljaž Bedene po zmagi nad Davidenkom

23-letni Bedene, ki se je na glavni del turnirja uvrstil kot srečni poraženec po odpovedi Rusa Dmitrija Tursunova, je do ene (naj)večjih zmag v karieri prišel po dveh urah igre.

11 asov Bedeneta
Bedene je po izgubljenem prvem nizu z brejkoma v 6. in 10. igri odločil drugi niz v svojo korist. Ljubljančan je nato v tretjem hitro prišel do brejka prednosti, "vajo" pa ponovil še v 8. za vodstvo s 5:3. Bedene je odlično serviral in dosegel tudi 11 asov. Skupno razmerje točk je bilo 96:93 za Slovenca.

Bedeneta v drugem krogu čaka 26-letni Nemec Tobias Kamke, ki je na lestvici ATP sedem mest (77.) pred Ljubljančanom.

Bedene: Večkrat me je rešilo odlično serviranje
"Resda sem se na turnir prebil kot srečni poraženec, vendar sem si to zmago zaslužil. Sredi drugega niza sem dvignil raven igre, začel igrati precej bolje. Takrat sem začutil, da imam možnost zmagati. Priložnost sem tudi izkoristil. Med dvobojem me je večkrat rešilo odlično serviranje. Zelo sem zadovoljen s svojo današnjo predstavo," je po dvoboju dejal Bedene.
Žemlja boljši od Goffina
Tudi najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja je odlično začel turnir v Düsseldorfu, saj je v prvem krogu s 5:7, 6:0 in 6:2 premagal Belgijca Davida Goffina.

26-letni Žemlja, ki je na najnovejši lestvici ATP napredoval na "rekordno" visoko 49. mesto, je štiri leta mlajšega Goffina odpravil v uri in 47 minutah. Žirovničan je nasprotniku šestkrat odvzel servis, medtem ko ga je sam izgubil dvakrat. Končno razmerje točk je bilo 99:82. Žemljo zdaj čaka sedmi nosilec, Srb Viktor Troicki.

Žemlja: V zadnjem času igram čudno
"V zadnjih nekaj dvobojih igram res čudno. Od začetka tekme nisem bil povsem osredotočen na svojo igro. Tako jaz kot Goffin sva se precej 'mučila' z nekaterimi udarci. Ko mi je uspelo nekaj 'winnerjev', sem postal bolj samozavesten in tudi zaigral sem bolje," pa je povedal Žemlja, ki je ubranil 13 od 15 priložnosti za brejk nasprotnika.

Polona Hercog in Tadeja Majerič sta dobili nasprotnici v kvalifikacijah Roland Garrosa. Prva se bo pomerila s Hrvatico Ajlo Tomljanović, druga pa z Argentinko Marion Irigoyen.

Blaž Kavčič je nastope v Düsseldorfu končal že v nedeljo, ko ga je izločil Hrvat Ivan Dodig.