Blažu Kavčiču ni veliko manjkalo, da bi prvič premagal igralca iz najboljše deseterice lestvice ATP. Foto: Reuters
Mihail Južni je na zadnjem grand slam turnirju v New Yorku igral v polfinalu. Foto: Reuters
Slovo Kavčiča in Jankovićeve

Izid je bil 6:3, 6:1, 5:7, 4:6 in 6:1. Ruski teniški igralec je že po uri in 10 minutah vodil z 2:0 v nizih, toda nepopustljivi Kavčič je dobil naslednja dva niza.
V petem nizu je najboljši slovenski igralec dobil le eno igro, ko je izenačil na 1:1. Pri vodstvu Rusa z 2:1 je imel kar 6 priložnosti za izenačenje, a so ostale neizkoriščene. Rus je v nadaljevanju vnovčil večje izkušnje, Kavčiču pa se je začela poznati tudi utrujenost, saj je igral 17. niz v zadnjih osmih dneh. Dvoboj je trajal dobre tri ure in pol.
V tretjem nizu se je navadil na igro Južnija
"Na začetku se nisem navadil na igro Južnija, presenetil me je z rezanimi žogami, hitro je menjal ritem s paralelami. Servis mi ni stekel, šele kasneje sem ujel pravo igro. Zelo rad imam, ko igralci napadejo in pridejo k mreži. Na njegove rezane žoge sem na isti način odgovarjal, napadal sem s forhendom. Skušal sem tudi s prihodi na mrežo. Potek se je popolnoma spremenil v tretjem in četrtem nizu. Četrta igra v zadnjem nizu je bila odločilna. Južni je dvignil nivo igre, meni pa to ni uspelo. Bila je velika priložnost za zmago," je povedal Kavčič, ki se zaveda, da bi imel v primeru zmage sijajno priložnost za napredovanje v osmino finala. Južni se bo namreč pomeril s kanadskim kvalifikantom Milošem Roanicom.

Slovenija brez predstavnika med posamezniki
Kavčič je v 1. krogu Odprtega prvenstva Avstralija (prvega od štirih turnirjev za grand slam v sezoni) v torek v štirih nizih izločil 56. igralca sveta Kevina Andersona in povedal, da je odigral najboljši dvoboj v karieri. Grega Žemlja je izpadel v prvem krogu, prav tako pri ženskah Polona Hercog. Slovenija tako med posamezniki nima več svojega predstavnika.

Nadal ekspresno v 3. krog
Prvi nosilec, Španec Rafael Nadal, je pričakovano zlahka opravil z ameriškim kvalifikantom Ryanom Sweetingom in zmagal s 6:2, 6:1 in 6:1. To je bila že njegova 23. zaporedna zmaga na turnirjih za grand slam. Dvoboj je trajal 102 minuti.

Slovo Jelene Janković
Največje presenečenje je pripravila Kitajka Peng, ki je s 7:6, 6:3 izločila 7. nosilko Jeleno Janković. Srbkinja je prva igralka izmed prvih 10 nosilcev tako v moškem kot v ženskem delu žreba, ki pakira kovčke.

Srebotnikova uspešno čez prvo oviro
Katarina Srebotnik
je bila uspešna v 1. krogu ženskih dvojic. Skupaj s Čehinjo Kveto Peschke sta bili s 6:4, 7:5 boljši od Tajke Tamarine Tanasugarn in Marine Erakovic iz Nove Zelandije. Drugi nosilki v 2. krogu čakata Čehinji Hlavačkova in Hradecka.