Coco Gauff je imela letos daljšo krizo, na domačem turnirju za grand slam pa je že blizu prave forme. Foto: EPA

Olimpijski prvak, ki brani naslov na igriščih Flushing Meadowsa, se je brez oddanega niza uvrstil med 32 najboljših, a z igro ni zadovoljen. Proti rojaku Laslu Đereju je naredil kar osem dvojnih napak.

Popyrin se je pred tremi tedni v Montrealu veselil uspeha kariere – osvojil je turnir serije 1000. Lani je v napetem finalu Umaga premagal Stana Wawrinko. Letos sta se na turnirjih za grand slam srečala že dvakrat, v Melbournu in Wimbledonu je bil Beograjčan boljši po štirih nizih.

V osmini finala se bo zmagovalec srečal z boljšim iz ameriškega obračuna dveh igralcev, ki ju odlikuje odličen servis. Na drugem dvoboju dnevnega sporeda se bosta pomerila 13. nosilec Ben Shelton in 20. nosilec Frances Tiafoe.

V nedeljo ponovitev olimpijskega finala
Olimpijski finalistki Činven Dženg in Donna Vekić se bosta pomerili že v osmini finala Odprtega prvenstva ZDA. Kitajka je izločila Nemko Jule Niemeier s 6:2 in 6:1 po uri in 21 minutah na igrišču Grandstand. Hrvatica je ugnala Američanko Peyton Sterans s 7:5 in 6:4.

Coco Gauff izločila Svitolino
Branilka naslova Coco Gauff je na stadionu Arthurja Asha premagala Ukrajinko Elino Svitolino s 3:6, 6:3 in 6:3.

"Vedela sem, da bo težko. Vsakič, ko igram proti Svitolini, se soočim s pravo borko. Morala sem igrati svoj najboljši tenis in izboljšati svoj servis v primerjavi s prejšnjim dvobojem. Servirala sem bolje, razen v zadnji igri. Hvala gledalcem, ki so mi dajali dodatno energijo," je dejala 20-letna Američanka.

V osmini finala jo čaka rojakinja Emma Navarro, ki je na stadionu Louisa Armstronga premagala Ukrajinko Marto Kostjuk s 6:4, 4:6 in 6:3. Navarro se je v odločilnem nizu vrnila po zaostanku z 1:3.