Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Paraolimpijske igre 2024

Tiršek ni nikoli dvomil, Lavrinc se še vedno sprašuje, ali so to sanje

Slovenski paralimpijski komite je v Ljubljani pripravil sprejem za slovenske udeležence paraolimpijskih iger v Parizu. Naslednja izziv bo že čez leto in pol Cortina in Milano, ki bosta gostila zimske paraolimpijske igre.

Več

Več novic

Lokostrelska dvojica Lavrinc-Fabčič z izjemnim zaključkom do brona

Lokostrelca Živa Lavrinc in Dejan Fabčič sta na mešani ekipni tekmi paraolimpijskih iger osvojila bron. V boju za 3. mesto sta bila boljša od indijske dvojice. Piko na i je z zadnjim strelom – puščica je priletela v desetico – postavila Živa Lavrinc.

24

Tiršek prinesel medaljo domov: V Pariz sem odšel po zlato in prišel sem z zlatom

Dobitnik zlate kolajne na paraolimpijskih igrah Franček Gorazd Tiršek se je vrnil v domovino. Na Brniku ga ni dočakala taka množica ljudi, kot je dobitnike kolajn z olimpijskih iger, a vzdušje je bilo vseeno prisrčno.

1

Fabčič po petih nizih izpadel proti Papaganu

Paralokostrelec Dejan Fabčič je na paraolimpijskih igrah v Parizu v šestnajstini finala izgubil proti Turku Yavuzu Papaganu s 6:4. V četrtek bo z Živo Lavrinc nastopil v mešanih parih.

5

Slovenske odbojkarice končale na šestem mestu

Slovenske odbojkarice so na paraolimpijskih igrah v Parizu osvojile šesto mesto. V tekmi za peto mesto je bila boljša Italija s 3:0 (19, 13, 19).