Stefanos Cicipas se je prvič v karieri zavihtel med najboljše tri tenisače na svetu po merilu ATP-lestvice. Foto: Reuters

Med najboljšo deseterico je le ena sprememba. Grk Stefanos Cicipas je s tretjega mesta izrinil Španca Rafaela Nadala.

Najboljši Slovenec Aljaž Bedene je pridobil eno mesto in je zdaj na 57. mestu. Preostala Slovenca med najboljšimi 500 sta le še Ptujčan Blaž Rola, ki je 174., ter Ljubljančan Blaž Kavčič, ki je ostal na 221. mestu.

Zmagovalec turnirja ATP 500 v Washingtonu, komaj 19-letni Italijan Jannik Sinner, je napredoval na 15. mesto, finalist Američan Mackenzie McDonald pa je s 107. skočil na 64. mesto.

Dve zmagi Slovenk v dvojicah

Na vrhu WTA-lestvice pri tenisačicah ni novosti. Vodilna igralka sveta ostaja Avstralka Ashleigh Barty, druga je Japonka Naomi Osaka, tretja pa Belorusinja Arina Sabalenka.

Sorodna novica Sinner prvi najstnik z osvojenim turnirjem serije 500

Med posameznicami je najboljša Slovenka Tamara Zidanšek zadržala 39. mesto (med dvojicami je Zidanšek 71.), Polona Hercog je 87., Juvan pa 114.

Slovenija je ta konec tedna osvojila kar dva turnirja dvojic; Andreja Klepač je bila skupaj s Hrvatico Darijo Jurak najboljša v San Joseju. Prvi osvojeni turnir med profesionalnimi igralkami je slovensko teniško igralko Kajo Juvan v dvojicah pripeljal do 240. mesta na svetu oziroma 331 mest višje, kot je bila prejšnji teden. Dvajsetletna Ljubljančanka je zmagala na turnirju dvojic v Cluju v Romuniji v navezi z Rusinjo Natelo Dzalamidze.