Roger Federer igra na svojem prvem turnirju po Melbournu, kjer je v finalu izgubil proti Rafaelu Nadalu. Foto: EPA
Andy Murray
Andy Murray je dobil zadnje tri dvoboje proti Federerju. Foto: EPA

Švicar je premagal Fernanda Verdasca s 6:3 in 7:6 in v treh dvobojih proti Špancu še ni izgubil niza. V uvodnem nizu je drugi igralec sveta nasprotniku servis odvzel v 5. in 9. igri ter niz končal v 29 minutah.

Verdasco serviral za 1:1 v nizih
V drugem nizu je kazalo na hiter zaključek dvoboja, saj je Fedex povedel s 4:1. A levoroki Španec se ni vdal, saj sta mu uspela dva odvzema servisa, pri 6:5 je celo serviral za izenačenje v nizih, a se je Federer vrnil in podaljšano igro dobil s 7:5.

"Vse do sredine drugega niza sem igral zelo dobro, nato je Fernando poskrbel, da se je vse skupaj zapletlo. Vesel sem, da mi je uspelo zmagati z 2:0 v nizih, čeprav vem, da si zmage v drugem nizu nisem zaslužil," je po uri in 32 minutah dolgem dvoboju priznal Roger Federer.

Ljubičić izgubil na 30. rojstni dan
Andy Murray je s 7:5 in 7:6 izločil Hrvata Ivana Ljubičića, ki je dopolnil 30 let. 21-letni Škot je pri 5:4 v drugem nizu serviral za zmago, a se je 74. igralec lestvice ATP izvlekel v podaljšano igro, kjer pa je izgubil z 8:6.

"Na igrišču je bilo zelo vroče in vetrovno," se je nad vremenskimi razmerami jezil Murray, ki je razmerje zmag in porazov v letošnji sezoni popravil na 19-1. Murrayja zdaj v polfinalu čaka Federer. V sedmih medsebojnih obračunih je Škot slavil petkrat.