Roger Federer je branilec naslova v Cincinattiju. Foto: Reuters
Robbie Ginepri in Roger Federer
Robbie Ginepri je zapravil lepo priložnost, da prvič v petih dvobojih premaga Rogerja Federerja. Foto: EPA

Za zdaj še prvemu tenisaču sveta je grozil tretji zaporedni poraz, kar se mu ni zgodilo že šest let, na koncu pa je zmagal s 6:7 (2), 7:6 (5), 6:0. Ginepri, 64. na lestvici ATP, je imel servis za zmago pri izidu 6:5 v 2. nizu.

Federer je si je sicer pripravil veliko priložnosti za osvojitev točk, vendar je zatajil prav v odločilnih trenutkih. Reševal ga je predvsem servis. V 2 urah in 13 minutah je izstrelil 21 asev.

"Menim, da sem igral kar dobro skozi ves dvoboj, le nekaj priložnosti sem zapravil. Mislim, da sem bil boljši igralec na igrišču. Ni dvoma, da je bilo pri 6:5 nevarno, toda v vsakem trenutku sem verjel v svojo zmago," je povedal Federer, ki ga zdaj čaka Hrvat Ivo Karlović.